Żużel - Best Speedway Tv

Jan Konikiewicz: co jest prawdą, a co manipulacją | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Jan Konikiewicz

Jan Konikiewicz: co jest prawdą, a co manipulacją

Jan Konikiewicz: co jest prawdą, a co manipulacją

Nie milknął echa drugiego odcinka serialu „To jest żużel. Jedziemy dalej!”, który jest realizowany przez CANAL+. Wielu kibiców oraz ekspertów zarzuca realizatorom, że odcinek został on nagrany pod tezę. Na produkcji suchej nitki nie pozostawił między innymi Jan Konikiewicz.

Powiedzieć, ze kibice i eksperci są podzieleni w sprawie drugiego docinka produkcji CANAL+, to nic nie powiedzieć. Internet zapłonął, a skrajne opinie wyświetlają się obok siebie, chociażby na Twitterze. Z jednej strony kibice zwracają uwagę, że realizatorzy dali jedynie szanse wypowiedzenia się wszystkim głównym zainteresowanym, a fakt, że część z nich wypadła, delikatnie mówiąc kompromitująco, jest jedynie ich winą. Zwracają, chociażby uwagę na to, że Artiom Łaguta pytany o to, czy w Ukrainie toczy się wojna odpowiedział:

– Nie wiem, co tam jest – powiedział Artiom Łaguta który wystąpił w tym odcinku serialu „To jest żużel”.

Tadeusz Zdunek: Nikt nie jest ważniejszy od klubu

Kibice zwracają uwagę, że taka wypowiedź jest strzałem w kolano w wykonaniu Rosjanina, który sądzi się przecież z PZM w sprawie swoich startów. Łagutę za takie zachowanie krytykował również Gleb Czugunow, który wystąpił w tym odcinku.

Druga strona, zarzuca natomiast realizatorom, że odcinek był ich subiektywną opinią i nie przypadkowo został wyemitowany w takim momencie, bowiem niedługo ma zapaść decyzja odnośnie startu Rosjan w naszej lidze. Podobną opinią podzielił się za pośrednictwem swojego Twittera między innymi Jan Konikiewicz, który napisał:

Jan Konikiewicz to znany menedżer sportowy, współwłaściciel firmy One Sport organizującej swego czasu mistrzostwa Europy oraz mistrzostwa świata, zaangażowany także w cykl Grand Prix oraz Speedway of Nations.

Reklamy

Przypominamy, że po agresji Federacji rosyjskiej na Ukrainę FIM zawiesił federację rosyjską i białoruską. Efektem tej decyzji było wykluczenie zawodników i reprezentacji ze wszystkich rozgrywek o randze mistrzostw świata, czyli również SGP. Podobnie zareagował PZM. Rosjanie i Białorusini zostali wykluczeni z zawodów motorowych na terenie naszego kraju, a zawodnicy z polską licencją nie mogli brać udziału w rozgrywkach na terenie Rosji i Białorusi.

Decyzja PZM na temat tego, czy rosyjscy żużlowcy z polskim obywatelstwem będą startować w przyszłym sezonie w Polsce miała zapaść przed końcem bieżącego sezonu. Choć jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że będzie ona dla nich korzystna i będą oni mogli wrócić na polskie tory, to ostatnie tygodnie sugerują, że zawieszenie zostanie utrzymane.

Fot. Emilia Hamerska-Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY: Markowski i Kościecha

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×