Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Liga Szwedzka/Ligi Zagraniczne

Jakub Krawczyk z nowym klubem. Dołącza do kolegi z wrocławskiej Sparty

Jakub Krawczyk
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Jakub Krawczyk z nowym klubem. Dołącza do kolegi z wrocławskiej Sparty

W ostatnich tygodniach dowiedzieliśmy się, że Maciej Janowski zmienia drużynę w Szwecji i dołączy do Piraterny Motala. Wczoraj Szwedzi poinformowali, że do ich zespołu dołącza kolega kapitana Betard Sparty Wrocław z polskiej drużyny.

W swoich mediach społecznościowych klub z Motali przekazał, że w nadchodzącym sezonie ich barwy reprezentować będzie Jakub Krawczyk. 20-latek dołącza między innymi do Macieja Janowskiego, z którym ścigać będą się również we Wrocławiu, a także do Piotra i Przemysława Pawlickich, Oskara Fajfera czy Pawła Przedpełskiego. Piraterna zatem złożyła skład mający duży potencjał na dobre wyniki, a jego trzon mają stanowić Polacy.

Jakuba Krawczyka w nadchodzącym sezonie czekają starty w PGE Ekstralidze. Będzie to dla niego drugi rok w elicie. W debiutanckim sezonie 2022 w barwach swojej macierzystej drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego zanotował średnia biegopunktową na poziomie 0,911. Teraz jednak jego sytuacja ma się zupełnie inaczej, a junior wypożyczony do Wrocławia ma potencjał na bycie jednym z najlepszych na swojej pozycji w całej lidze.

MAAS 020723 113
Fot. Marta Astachow
Jakub Krawczyk
Fot. Sonia Kaps

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *