Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Indywidualne Mistrzostwa Szwecji ponownie dla Fredrika Lindgrena! Niespodzianka na podium [RELACJA]

Indywidualne Mistrzostwa Szwecji
Fot. Taylor Lanning

Autor: Marcin Boroch

Indywidualne Mistrzostwa Szwecji ponownie dla Fredrika Lindgrena! Niespodzianka na podium [RELACJA]

Zwycięstwem Fredrika Lindgrena zakończyły się rozgrywane w Vasterviku Indywidualne Mistrzostwa Szwecji. Wicemistrz Świata pokonał w finale Kima Nilssona i dość niespodziewanego brązowego medalistę, Filipa Hjelmlanda.

Walka o tytuł najlepszego szwedzkiego zawodnika na torze w Vastervik rozpoczęła się od małej niespodzianki. Obrońca tytułu, a zarazem główny faworyt do triumfu — Fredrik Lindgren zajął drugie miejsce, ulegając Kimowi Nilssonowi. Trzeci linię mety przekroczył Antonio Lindbaeck, a ostatni był Ludvig Lindgren. W drugiej osłonie najlepiej spod taśmy wyskoczył Timo Lahti. Zawodnik ten jednak bardzo szybko tracił pozycje na dystansie, przez co spadł na czwartą lokatę. Wyścig wygrał Filip Hjelmland. Do kolejnej małej niespodzianki doszło chwilę później, gdzie Philip Hellstrom-Baengs ograł Olivera Berntzona. Najciekawiej w pierwszej serii startów działo się w 4. gonitwie. W niej wydawało się, że Victor Palovaara zapiszę na swoje konto komplet oczek, lecz na samej kresce wyprzedził go Jacob Thorssell.

Trzech liderów na półmetku

Druga seria startów rozpoczęła się od kolejnej trójki Kima Nilssona. Do samego końca próbował go gonić Timo Lahti, lecz Fin jeżdżący od tego sezonu na szwedzkiej licencji musiał się zadowolić drugim miejscem. Następnie do samego końca o pierwszą pozycję walczył Oliver Berntzon i Jacob Thorssell. Zawodnicy kilkukrotnie mijali się na torze. Ostatecznie lepszy okazał się ten pierwszy. Premierowe zwycięstwo zanotował także Fredrik Lindgren, a w 8. biegu z trzech punktów cieszył się Jonatan Grahn.

Dopiero w 9. wyścigu swojego pogromcę na torze znalazł Kim Nilsson, który przegrał dość niespodzianie ze świetnie jeżdżącym Jonatanem Grahnem. W tej serii startów wygrywali także Fredrik Lindgren, Timo Lahti i Filip Hjelmland. Równie ciekawie wyglądała tabela. W niej Nilsson, Lindgren i Hjelmland mieli na koncie po 8 oczek. O jeden punkt mniej zdobyli Grahn i Thorssell.

Nilsson i Lindgren najlepsi po fazie zasadniczej

W 13. biegu spotkało się pod taśmą dwóch liderów klasyfikacji przejściowej po III seriach. Na pierwszym łuku Kim Nilsson uporał się z Filipem Hjelmlandem, a ostatni na metę dojechał Jacob Thorssell, który tym samym skomplikował sobie walkę o pozycję medalową. Słabszy wyścig zanotował także genialny do tej pory — Jonatan Grahn. Młody Szwed nie miał zbyt dużo do powiedzenia w starciu z Fredrikiem Lindgrenem, Timo Lahtim oraz Oliverem Berntzonem.

W 17. gonitwie po raz czwarty wygrał Kim Nilsson, tym samym zapewnił sobie awans do wielkiego finału z pierwszego miejsca. Dołączył do niego Fredrik Lindgren. W biegu barażowym wystąpili natomiast Lahti, Hellstrom-Baengs, Lindbaeck i Grahn. Ostatecznie skład finały uzupełnił ten drugi. W nim najlepszy okazał się najbardziej doświadczony — Fredrik Lindgren. Srebro wywalczył Kim Nilsson, a z brązu cieszył się Filip Hjelmland.

Wyniki Indywidualnych Mistrzostw Szwecji:

NrNazwisko IIIIIIIVVRazem
1Fredrik Lindgren2333314+3
2Kim Nilsson3323314+2
3Filip Hjelmland3232212+1
4Philip Hellstrom-Baengs3013310+0
5Timo Lahti023139
6Antonio Lindbaeck122229
7Jonatan Grahn133018
8Jacob Thorssell322018
9Oliver Berntzon230207
10Casper Henriksson110327
11Mathias Thoernblom011226
12Noel Wahlqvist102115
13Victor Palovaara211015
14Tomas H. Jonasson2111u5
15Sammy Van Dyck000101
16Ludvig Lindgren000000
FredrikLindgren SGP 2023 Cardiff MateuszWojcik 027
Fot. Mateusz Wójcik
Kim Nilsson
Fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *