Żużel - Best Speedway Tv

Huszcza o Protasiewiczu: On od razu się wyróżniał | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Huszcza o Protasiewiczu: On od razu się wyróżniał

Huszcza

Huszcza o Protasiewiczu: On od razu się wyróżniał

66-letnia obecnie legenda sportu żużlowego była gościem specjalnym na Mistrzostwach Piotra Protasiewicz w Zielonej Górze. Andrzej Huszcza był wychowankiem klubu z Zielonej Góry, gdzie startował przez ponad 30 lat.

Wiktor Trofimow blisko zespołu z Rybnika?

Podczas Mistrzostw Piotra Protasiewicza przed kamerami Canal+ stanął Andrzej Huszcza. Były żużlowiec i trener został oczywiście zapytany o swoje wspomnienia ze wspólnych startów z Piotrem Protasiewiczem w barwach klubu z Zielonej Góry.

To było tak dawno, pamiętam, jak on u nas startował dwa lata po uzyskaniu licencji i wtedy pojechaliśmy do Grudziądza na mistrzostwa par i wtedy on był tam rewelacją.

Piotr od razu się wyróżniał

On od razu się wyróżniał po ojcu i było widać, że ma coś takiego do sportów ekstremalnych. Z jego ambicją on jeszcze by pojeździł, ale nie da się ukryć, że wiek swoje robi.

Andrzej Huszcza był równie długowiecznym żużlowcem jak Protasiewicz. Zielonogórzanin jeździł na żużlu przez ponad 30 lat, a karierę zakończył w wieku 50 lat. Jak komentuje to sam zainteresowany?

Biologia trochę pomogła i tak jak ja zaczynałem to zawodnicy po 30 lat już kończyli jeździć, a ja mając 50 lat jeździłem.

Reklamy

fot. Falubaz Zielona Góra

MAGAZYN ŻUŻLOWY. Kliknij TUTAJ.

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×