Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Już dzisiaj historyczny debiut Cellfast Wilków Krosno na własnym torze!

Krosno
Fot. Marta Astachow

Autor: Kamil Tokarczyk

Już dzisiaj historyczny debiut Cellfast Wilków Krosno na własnym torze!

W dniu dzisiejszym o godzinie 18:00 Cellfast Wilki Krosno nareszcie zadebiutują przed własną publicznością w rozgrywkach PGE Ekstraligi a ich rywalem będzie For Nature Solutions Apator Toruń.

Eliminacje IMP w Rawiczu: Miśkowiak zwycięzcą

Tego dnia od dawna z niecierpliwością oczekiwali wszyscy kibice Cellfast Wilków Krosno, drużyna prowadzona przez Ireneusza Kwiecińskiego po wielu miesiącach prac modernizacyjnych, podczas których m.in wymieniono bandy pneumatyczne, rozbudowano park maszyn, przebudowano wieżyczkę sędziowską czy wybudowano nową trybunę na pierwszym łuku, nareszcie zadebiutuje przed własną publicznością po raz pierwszy w historii PGE Ekstraligi.

Krośnianie do tego starcia podejdą po optymistycznej inauguracji w Lesznie, gdzie minimalnie przegrali z faworyzowaną Unią 46:44. Dobre humory popsuć może fakt, że w ostatnich dniach zawodnicy gospodarzy nie mieli okazji do trenowania na własnym obiekcie, a dodatkowo od poniedziałku do środy tor musiał zostać przykryty plandeką ze względu na panujące warunki atmosferyczne.

Rywalem krośnian będzie For Nature Solutions Apator Toruń, jeden z faworytów całych rozgrywek, który jednak nie ma najlepszego początku sezonu i jak dotąd torunianie w dwóch odjechanych spotkaniach (oba u siebie) nieznacznie wygrali z ebut.pl Stalą Gorzów 47:43 a w ostatniej kolejce wysoko przegrali z Betard Spartą Wrocław 38:52. Na dodatek zawodnicy „Aniołów” nie mieli zbyt wielu okazji do zaprezentowania się na stadionie przy ul.Legionów w przeszłości, a dla Emila Sajfutdinowa będzie to pierwsza okazja do zaprezentowania się na krośnieńskim owalu!

Awizowane składy:

Cellfast Wilki Krosno:
9. Jason Doyle
10. Vaclav Milik
11. Mateusz Świdnicki
12. Krzysztof Kasprzak
13. Andrzej Lebiediew
14. Krzysztof Sadurski
15. Denis Zieliński

For Nature Solutions KS Apator Toruń:
1. Patryk Dudek
2. Paweł Przedpełski
3. Emil Sajfutdinow
4. Wiktor Lampart
5. Robert Lambert
6. Krzysztof Lewandowski
7. Mateusz Affelt

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *