Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Groźny upadek młodzieżowca Unii Leszno! Klub przekazała optymistyczne wieści

Unii Leszno
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Groźny upadek młodzieżowca Unii Leszno! Klub przekazała optymistyczne wieści

Fogo Unia Leszno w tym sezonie nie należy do najszczęśliwszych drużyn. Leszczynianie muszą zmagać się z wieloma problemami, którymi w głównej mierze są kontuzje ważnych zawodników. „Byki” ostatnio musieli radzić sobie bez Janusza Kołodzieja i Damiana Ratajczaka. Ponadto ostatnio urazu doznał Andrzej Lebiediew. Dzisiaj bardzo groźny upadek zaliczył inny zawodnik Unii. W jego przypadku napływają jednak optymistyczne wieści.

Dzisiaj w czeskim Pilźnie odbywał się pierwszy z półfinałów Indywidualnych Mistrzostw Europy do lat 19. Jednym z biało-czerwonych, którzy znaleźli się na liście uczestników był Antoni Mencel. Młodzieżowiec Unii nie zaliczy jednak tych zawodów do udanych. W wyścigu czwartym zanotował on upadek, a w leżącego na torze żużlowca uderzył na domiar złego Mikkel Andersen. Później 18-latek nie brał już udziału w zawodach.

Leszczyńscy kibice mogli drżeć o zdrowie młodzieżowca ich ulubionej drużyny. Jego potencjalna kontuzja byłaby kolejnym osłabieniem przed ważnym spotkaniem z NovyHotel Falubazem Zielona Góra. Obawy były więc spore, lecz klub w swoich mediach społecznościowych przekazał optymistyczne wiadomości. Jak napisano w komunikacie klubu, Mencel jest mocno poobijany, ale wszystko wskazuje na to, że nie ma on żadnych złamań. W niedzielę junior ma przejść szczegółowe badania, mające potwierdzić jego stan zdrowia.

Unia Leszno
Fot. Emilia Hamerska-Lengas
431140878 809056837927486 3158966643968802335 n
Fot. Czarny Productions

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *