Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Grigorij Łaguta wierzy w swój powrót do PGE Ekstraligi

Grigorij Łaguta

Autor: Sebastian Krauz

Grigorij Łaguta wierzy w swój powrót do PGE Ekstraligi

Wykluczenie rosyjskich żużlowców przez FIM było konsekwencją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę 20 lutego 2022 roku. Decyzję taką podjęły między innymi FIM, PZM, FIM Europe czy Federacje Motocyklowe w Danii oraz Szwecji. Jednym z zawodników, którego dotknęło wspomniane wykluczenie jest Grigorij Łaguta. Rosyjski żużlowiec wciąż jednak wierzy w to, że kiedyś będzie dane mu wrócić do PGE Ekstraligi, o czym powiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onetem.

Po agresji Federacji Rosyjskiej, MKOL wydał komunikat ws. uczestnictwa Rosjan i Białorusinów w zawodach sportowych w którym pisano, że w celu ochrony integralności światowych zawodów sportowych oraz dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników zaleca się aby Międzynarodowe Federacje Sportowe i organizatorzy imprez sportowych nie zapraszali ani nie zezwalali na udział rosyjskich i białoruskich sportowców i urzędników w zawodach międzynarodowych. Decyzję o wykluczeniu Rosjan podjęły między innymi FIM, PZM oraz FIM Europe.

Piotr Rusiecki otrzymał nominację do tytułu Osobowość Roku 2022!

Wykluczeniem został objęty między innymi Grigorij Łaguta, który w tamtym momencie był zawodnikiem Drużynowego Wicemistrza Polski, czyli Motoru Lublin. Choć o “Griszy” było początkowo głośno, tak z czasem część kibiców mogła zapomnieć o tym zawodniku. Teraz o Łagucie znów zrobiło się jednak głośno, co jest konsekwencją wywiadu, którego udzielił Przeglądowi Sportowemu Onet. Rosjanin zaznaczył w nim między innymi, że wierzy w swój powrót do PGE Ekstraligi.

Szkoda, że wszyscy nie możemy wrócić, ale co my mamy na to poradzić? Artiom, Emil, Kurdiaszow i Czugunow mają taką możliwość i bardzo dobrze. Niech jeżdżą […] Na razie, jest, jak jest. Nie wiem, co więcej, miałbym powiedzieć w tej sprawie. Żyję, trenuję, zajmuję się rodziną, dzieci chodzą do szkoły. Czekam, co się stanie. Najbardziej chciałbym, żeby wszystko wróciło do czasów, jakie były wcześniej – powiedział w romowie z Przeglądem Sportowym Onetem Grigorij Łaguta.

Na pytanie, czy wierzy, że wróci jeszcze do PGE Ekstraligi odpowiedział: “Mam nadzieję, że wrócę i to jak najszybciej.” Co więcej, zawodnik wrzucił niedawno na swoje social media zdjęcie z treningu, na którym pojawił się w koszulce Motoru Lublin.

Reklamy
Laguta
Grigorij Łaguta (drugi od prawej w pierwszym rzędzie) wierzy w swój powrót do PGE Ekstraligi
Fot. Grigorij Łaguta / Instagram

Fot. Erik Kruse

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×