Żużel - Best Speedway Tv

Gołębie czy Byki? Kto sięgnie po zwycięstwo? ZOOLeszcz GKM Grudziądz - FOGO Unia Leszno [ZAPOWIEDŹ] | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
GKM Grudziądz

Gołębie czy Byki? Kto sięgnie po zwycięstwo? ZOOLeszcz GKM Grudziądz – FOGO Unia Leszno [ZAPOWIEDŹ]

Gołębie czy Byki? Kto sięgnie po zwycięstwo? ZOOLeszcz GKM Grudziądz – FOGO Unia Leszno [ZAPOWIEDŹ]

Pierwszym z niedzielnych spotkań w PGE Ekstralidze będzie pojedynek ZOOLeszcz GKM Grudziądz z Fogo Unią Leszno. Do składu gospodarzy powróci Nicki Pedersen, który zaledwie dwa tygodnie temu uczestniczył w fatalnie wyglądającym wypadku. Goście z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą i ich celem będzie wywiezienie z Grudziądza dwóch punktów.

GKM Grudziądz

Mecz dla obu ekip będzie ostatnim przed starciami rewanżowymi. Zespoły zmierzą się ze sobą w niedzielę oraz w przyszły piątek, zatem istnieje spora szansa, że czeka nas interesujący dwumecz. Grudziądzanie potrzebują kolejnych zwycięstw, aby móc walczyć o fazę play-off. Ich sytuacja stała się trudniejsza po piątkowej wygranej For Nature Solutions Apatora Toruń nad częstochowskimi Lwami. Podopieczni Janusza Ślączki potrzebują dwóch punktów meczowych, aby ponownie dogonić w klasyfikacji ich bezpośrednich rywali zza miedzy.

Sporym atutem ZOOLeszcz GKM-u będzie powrót Nickiego Pedersena. Duńczyk jest niekwestionowanym liderem zespołu i ma pomóc drużynie w wywalczeniu zwycięstwa nad leszczyńskimi Bykami. Grudziądzanie na wygraną czekają od trzeciej kolejki obecnej kampanii ligowej. Na ich koncie do tej pory widnieją dwa zwycięstwa i cztery porażki z rzędu.

W odmiennej sytuacji znajdują się podopieczni Piotra Barona. Leszczynianie w tym sezonie przegrali tylko jedno spotkanie i zajmują drugie miejsce w tabeli. Można rzec, że w zwycięskich meczach Fogo Unii dopisało im szczęście, ale jemu też trzeba pomóc. Aż cztery z pięciu wygranych starć Byków zakończyło się wynikiem 46:44 lub 47:43. Na powtórkę będą z pewnością liczyli w niedzielę w Grudziądzu.

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno
1. Jason Doyle
2. Janusz Kołodziej
3. David Bellego
4. Jaimon Lidsey
5. Piotr Pawlicki
6. Damian Ratajczak
7. Hubert Jabłoński

ZOOLeszcz GKM Grudziądz
9. Przemysław Pawlicki
10. Krzysztof Kasprzak
11. Frederik Jakobsen
12. Zastępstwo zawodnika
13. Nicki Pedersen
14. Kacper Łobodziński
15. Kacper Pludra

Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Zostaw komentarz

0/100

×