GKM Grudziądz atakuje kadrowo Falubaz? Norbert Krakowiak i kto następny?

Docierają do nas informację, że Norbert Krakowiak jest po słowie z klubem z Grudziądza na sezon 2021. Jeżeli stanie się to faktem to będzie musiał rywalizować o miejsce w pierwszym składzie z Romanem Lachbaumem na pozycji zawodnika do 24 r.ż.

Sytuacja kadrowa w Falubazie Zielona Góra staje się bardzo niepokojąca. Z klubem pożegnał się również Martin Vaculik, który ponownie będzie zawodnikiem Stali Gorzów. Jonas Jeppesen natomiast ma trafić do Włókniarza Częstochowa jako zawodnik u-24. Głównym powodem odejścia tychże zawodników jest sprawa finansowa. Klub nie jest w stanie zaproponować takich kontraktów jakich życzyliby sobie zawodnicy.

Zielonogórzanie nie przedłużyli także do tej pory kontraktów z krajowymi liderami – Patrykiem Dudkiem i Piotrem Protasiewiczem. O ile popularny “PePe” raczej przystąpi na nieco niższe wynagrodzenie i kontynuowanie jazdy z Myszką Miki na plastronie aż do końca kariery tak sytuacja z Patrykiem nie jest jednoznaczna. Zaproponowany kontrakt odrzucił Australijczyk Jason Doyle, natomiast Matej Żagar wciąż nie jest przekonany i najprawdopodobniej będzie chciał wywalczyć nieco lepsze wynagrodzenie. Do winnego grodu ma trafić Rohan Tungate. W tym sezonie bardzo dobrze prezentował się w eWinner 1 lidze oraz gościnnie w Falubazie, lecz nie można oczekiwać, że już w pierwszym roku w ekstralidze będzie liderem formacji zagranicznej.

Sytuację mogą wykorzystać grudziądzanie, którzy potrzebują wzmocnień, aby myśleć o utrzymaniu się w ekstralidze w przyszłym sezonie. Po odejściu Artioma Łaguty będzie bardzo ciężko wypełnić lukę. Biorąc pod uwagę problemy finansowe zielonogórzan GKM powinien złożyć propozycję jazdy w swoich szeregach Patrykowi Dudkowi. Solidny, polski zawodnik to co roku bolączka drużyny z pomorza. “Duzzers” w ostatnich 3 sezonach na torze w Grudziądzu może pochwalić się średnią 2,31 pkt/bieg! Posiadając w składzie takiego zawodnika, Nickiego Pedersena, Kennetha Bjerre czy Przemka Pawlickiego, potrafiliby stworzyć prawdziwą twierdzę na torze przy ul. Hallera 4.

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *