Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

GKM Grudziądz atakuje kadrowo Falubaz?! Norbert Krakowiak i kto następny?

GKM Grudziądz atakuje kadrowo Falubaz?! Norbert Krakowiak i kto następny?

Autor: Redakcja

GKM Grudziądz atakuje kadrowo Falubaz? Norbert Krakowiak i kto następny?

Docierają do nas informację, że Norbert Krakowiak jest po słowie z klubem z Grudziądza na sezon 2021. Jeżeli stanie się to faktem to będzie musiał rywalizować o miejsce w pierwszym składzie z Romanem Lachbaumem na pozycji zawodnika do 24 r.ż.

Sytuacja kadrowa w Falubazie Zielona Góra staje się bardzo niepokojąca. Z klubem pożegnał się również Martin Vaculik, który ponownie będzie zawodnikiem Stali Gorzów. Jonas Jeppesen natomiast ma trafić do Włókniarza Częstochowa jako zawodnik u-24. Głównym powodem odejścia tychże zawodników jest sprawa finansowa. Klub nie jest w stanie zaproponować takich kontraktów jakich życzyliby sobie zawodnicy.

Zielonogórzanie nie przedłużyli także do tej pory kontraktów z krajowymi liderami – Patrykiem Dudkiem i Piotrem Protasiewiczem. O ile popularny „PePe” raczej przystąpi na nieco niższe wynagrodzenie i kontynuowanie jazdy z Myszką Miki na plastronie aż do końca kariery tak sytuacja z Patrykiem nie jest jednoznaczna. Zaproponowany kontrakt odrzucił Australijczyk Jason Doyle, natomiast Matej Żagar wciąż nie jest przekonany i najprawdopodobniej będzie chciał wywalczyć nieco lepsze wynagrodzenie. Do winnego grodu ma trafić Rohan Tungate. W tym sezonie bardzo dobrze prezentował się w eWinner 1 lidze oraz gościnnie w Falubazie, lecz nie można oczekiwać, że już w pierwszym roku w ekstralidze będzie liderem formacji zagranicznej.

Sytuację mogą wykorzystać grudziądzanie, którzy potrzebują wzmocnień, aby myśleć o utrzymaniu się w ekstralidze w przyszłym sezonie. Po odejściu Artioma Łaguty będzie bardzo ciężko wypełnić lukę. Biorąc pod uwagę problemy finansowe zielonogórzan GKM powinien złożyć propozycję jazdy w swoich szeregach Patrykowi Dudkowi. Solidny, polski zawodnik to co roku bolączka drużyny z pomorza. „Duzzers” w ostatnich 3 sezonach na torze w Grudziądzu może pochwalić się średnią 2,31 pkt/bieg! Posiadając w składzie takiego zawodnika, Nickiego Pedersena, Kennetha Bjerre czy Przemka Pawlickiego, potrafiliby stworzyć prawdziwą twierdzę na torze przy ul. Hallera 4.

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *