Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Turnieje Indywidualne

Franz Zorn po raz kolejny mistrzem. Ogromny pech reprezentanta Polski

Franz Zorn
Fot. Jarek Pabijan

Autor: Krzysztof Choroszy

Franz Zorn po raz kolejny mistrzem. Ogromny pech reprezentanta Polski

W sobotę i niedzielę w Sanoku byliśmy świadkami rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Europy w Ice Speedway’u. Nad Sanem drugi rok z rzędu zostały rozdane medale europejskiego czempionatu. Obie odsłony walki należały do Austriaka, który zdobył swój trzeci tytuł w karierze.

Fantastyczny Franz Zorn

Indywidualnym Mistrzem Europy został Franz Zorn, który przez cały weekend był nie do zatrzymania, a jedyne „oczko” zgubił on w sobotę, raz przyjeżdżając do mety na drugim miejscu. Co ciekawe było to w jego pierwszym wyścigu w weekendowych zmaganiach, w kolejnych 11 był on jednak już górą. 53-latek prezentował się zdecydowanie lepiej od swoich rywali, co przełożyło się na obronę tytułu z zeszłego roku. Potwierdził on tym samym, że na sanockim torze lodowym czuje się jak ryba w wodzie.

Emocjonująca walka o medale

Ciekawsza rywalizacja toczyła się bezpośrednio za plecami Austriaka, gdyż o medale walczyło aż 5 zawodników. Po pierwszym dniu zmagań wydawało się, że na podium rywalizację ukończy Luca Bauer. W niedzielę jednak prezentował się zdecydowanie gorzej, nie awansując nawet do biegu barażowego, czym wypisał się już definitywnie ze strefy medalowej, ostatecznie kończąc na szóstej pozycji. Wśród pretendentów do medali podczas drugiego dnia rywalizacji najlepiej zaprezentowali się Jimmy Olsen oraz Max Niedermeier. Warto wspomnieć, że walka o brązowy medal toczyła się do końca, lecz to trzeci zarówno tego dnia jak i w całej klasyfikacji Niemiec okazał się górą w tym pojedynku.

Wielki pech reprezentanta Polski

Na drugim biegunie znalazł się jedyny w stawce reprezentant Polski. Michał Knapp przez cały weekend zmagał się z problemami sprzętowymi. Już w sobotę z tego powodu nie ukończył on jednego wyścigu, jednak jak się okazało, najgorsze miało dla niego dopiero nadejść. W niedzielę nasz jedynak w stawce nie był w stanie nawet powalczyć o punkty, gdyż trzy razy jego maszyna nie pozwoliła mu dojechać do mety, a dwukrotnie przez kłopoty sprzętowe nie pojawił się on nawet na torze.

Klasyfikacja generalna Texom European Individual Ice Speedway Championship:

 1. 1. Franz Zorn 35
  2. Jimmy Olsen 28
  3. Max Niedermeier 25
  4. Max Koivula 22
  5. Lukaš Hutla 21
  6. Luca Bauer 21
  7. Jimmy Hörnell 16
  8. Heikki Huusko 16
  9. Jasper Iwema 15
  10. Andrej Diviš 13
  11. Martin Posch 12
  12. Maximilian Niedermaier jr. 10
  13. Sebastian Reitsma 6
  14. Franz Mayerbüchler 5
  15. Radek Hutla 3
  16. Michał Knapp 2
  17. Joakim Söderström 2
zorn dzien 1 1708798359 8359
Fot. Jarek Pabijan
zzuel na lodzie
Fot. Paweł Wilczyński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *