Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Franciszek Karczewski pojedzie we Wrocławiu

żużel
fot. Emilia Hamerska - Lengas

Autor: Norbert Giżyński

Franciszek Karczewski pojedzie we Wrocławiu

Jeszcze parę dni temu kibice Tauron Włókniarza Częstochowa mieli obawy co do udziału jednego z zawodników „biało-zielonej” drużyny w niedzielnym (30 kwietnia) wyjazdowym meczu 4. kolejki PGE Ekstraligi przeciwko wrocławskiej Betard Sparcie. Chodzi o Franciszka Karczewskiego.

Żużel. Zawodnik ma zielone światło na opuszczenie klubu!

Powody ku niepokojom dawał fakt, że 17-latek, po pierwszym swoim biegu, zrezygnował z dalszego uczestnictwa we wtorkowym (25 kwietnia) pojedynku Ekstraligi U24 w Gorzowie z Enea Stalą. Przyczyną takiego stanu rzeczy były skutki upadku, jaki Franek odniósł dzień wcześniej podczas treningu w Częstochowie. Młody żużlowiec postanowił nie nadwyrężać swojego organizmu i zdecydował się na chwilowy odpoczynek.

Sił na torze junior „Lwów” spróbował w czasie czwartkowych próbnych jazd na „Arenie zielona-energia.com”. Jeździec rodem z Kalisza czuł się coraz pewniej na częstochowskiej nawierzchni. To mogło oznaczać, że wrócił do pełnej sprawności. I jak nas poinformował klub Włókniarz, Franciszek Karczewski wyraził gotowość do startu w najbliższą niedzielę w stolicy województwa dolnośląskiego. W spotkaniu na Olimpijskim wystąpi pod numerem szóstym.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×