Czas by wyłonić Mistrza Świata Juniorów! Finałowa runda Speedway Grand Prix 2 [ZAPOWIEDŹ]

Czas by wyłonić Mistrza Świata Juniorów! Finałowa runda Speedway Grand Prix 2 [ZAPOWIEDŹ]
Ostatnia runda cyklu Speedway Grand Prix 2 przed nami. Kończymy walkę o złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na Żużlu. W sezonie 2023 rywalizacja odbywa się na przestrzeni trzech rund, a za sobą mamy już dwie z nich. Pora na finał w duńskim Vojens. Czy Mateusz Cierniak obroni tytuł?
Dwie pierwsze rundy zmagań Speedway Grand Prix 2 2023 należały do Mateusza Cierniaka. W klasyfikacji generalnej tuż za nim, z taką samą liczbą punktów uplasowali się: Australijczyk – Keynan Rew oraz nasz rodak – Bartłomiej Kowalski. Najwyżej punktującym zawodnikom depcze jednak po piętach Emil Breum. Do liderów traci on co prawda cztery punkty, ale w ostatnim starciu będzie miał okazję ścigać się na własnej ziemi.
Po zawodach w Gorzowie nadszedł czas na duński fragment żużlowych zmagań o tytuł Mistrza Świata Juniorów. Zmagania w Danii obędą się, nie gdzie indziej, jak na Vojens Speedway Center. Jest to obiekt bardzo dobrze znany wielu fanom czarnego sportu.
Podczas zawodów Jørgen Hansen Biler FIM SGP2 Danii – Vojens, które odbędą się w piątek 15 września, pod numerem 16, z dziką kartą wystąpi Jesper Knudsen, zawodnik Sønderjylland Elite Speedway. Natomiast w roli zawodników rezerwowych wystąpią William Drejer z numerem 17 i Bastian Pedersen z numerem 18. Drugi z rezerwowych żużlowców jest bratankiem, doskonale znanego wszystkim fanom speedwaya, Nickiego Pedersena.
Wszystkich fanów czarnego sportu serdecznie zapraszamy na finałową rundę cyklu FIM Speedway Grand Prix 2 na Vojens Speedway Center, bądź też przed ekrany do Eurosport1. Początek transmisji o godzinie 19:00.
Klasyfikacja generalna SGP 2
#842 Mateusz Cierniak (Polska) – 40 pkt.
#27 Keynan Rew (Australia) – 30 pkt.
#302 Bartłomiej Kowalski (Polska) – 30 pkt.
#161 Emil Breum (Dania) – 26 pkt.
#523 Damian Ratajczak (Polska) – 25 pkt.
#999 Mathias Pollestad (Norwegia)– 22 pkt.
#33 Norick Blödern (Niemcy) – 17 pkt.
#243 Phillip Hellström-Bängs (Szwecja) – 17 pkt.
#43 Casper Henriksson (Szwecja) –15 pkt.
#118 Gustav Grahn (Szwecja) – 12 pkt.
#94 Esben Hjerrild (Dania) – 12 pkt.
#63 Nicolai Heiselberg (Dania) – 10 pkt.
#111 Anders Rowe (Wielka Brytania) – 9 pkt.
Oskar Paluch (Polska) – 7 pkt.
Francis Gusts (Łotwa) – 6 pkt.
Anze Grmek (Słowacja) – 5 pkt.
Petr Chlupac (Czechy) – 5 pkt.
Daniel Klíma (Czechy) – 4 pkt.
MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV
- Znamy kadry na Speedway of Nations w Toruniu! Reprezentacja Polski zdobędzie pierwsze złoto?
- Stal Gorzów Wielkopolski: Przewodnik po klubie- wrzesień 2025
- Gdzie oglądać finał Speedway Grand Prix w Vojens?! Plan transmisji na najbliższe dni
- Spartę Wrocław zawiedli liderzy. Za mało punktów Kurtza, Łaguty i Janowskiego, fatalny Bewley
- Liga szwedzka. Vastervik i Smederna w finale! Kolejny komplet Lamberta