Żużel - Best Speedway Tv

Finał Drużynowych Mistrzostw Europy U23 - zapowiedź | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Finał Drużynowych Mistrzostw Europy U23 – zapowiedź

Finał Drużynowych Mistrzostw Europy U23

Finał Drużynowych Mistrzostw Europy U23 – zapowiedź

Początek października jeszcze z żużlem. W niedzielę 09.10 odbędzie się Finał Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 23 w Tarnowie. Na torze zobaczymy reprezentantów Polski, Szwecji, Danii oraz Wielkiej Brytanii.

Już na początku października w Tarnowie poznamy Drużynowego Mistrza Europy U23. To drugi raz w historii gdy odbędzie się European U23 Team Speedway Championship. W najbliższą niedzielę, na tarnowskim owalu o tytuł Drużynowego Mistrza Europy rywalizować będą reprezentanci Polski, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Danii. Nasi żużlowi przedstawiciele będą tego dnia bronić zdobytego w poprzedniej edycji zawodów tytułu.

Pierwotnie niedzielne zmagania miały odbyć się w Krakowie. Jednakże w mieście tym nie organizowano żadnych zawodów od 2019 roku. Dlatego też proponowana lokalizacja musiała ulec zmianie. European U23 Team Speedway Championship mają bardzo krótką historię. Pierwsza i jedyna wcześniejsza edycja tych zmagań obyła się dokładnie rok temu. Finał na torze w Daugavpils wygrali Polacy, pokonując Niemców, Duńczyków oraz reprezentantów Łotwy. Biało-czerwone barwy były wtedy reprezentowane przez: Bartosza Smektałę, Jakuba Miśkowiaka, Wiktora Lamparta, Gleba Czugunowa i Dominika Kuberę. Z uwagi na wiek w tym roku udziału w rywalizacji nie weźmie jedynie Bartosz Smektała.

W tym roku podopieczni Rafała Dobruckiego będą rywalizować z przedstawicielami Wielkiej Brytanii oraz Szwecji, które wygrały półfinały, jak również Danii. Natomiast zeszłoroczni wicemistrzowie Europy zostali nominowani do startu w decydującym starciu o podział medali obok broniących tytułu Biało-czerwonych, którzy bez wątpienia wystąpią w roli faworytów.

Polska:
Mateusz Cierniak
Wiktor Lampart
Bartłomiej Kowalski
Jakub Miśkowiak
Dominik Kubera
Menedżer: Rafał Dobrucki

Szwecja:
Anton Karlsson
Jonatan Grahn
Noel Wahlquist
Ludvig Selvin
Casper Henriksson
Menedżer: Mikael Karlsson

Reklamy

Wielka Brytania:
Dan Bewley
Tom Brennan
Drew Kemp
Leon Flint
Jason Edwards
Menedżerowie: Simon Stead i Oliver Allen

Dania:
Matias Nielsen
Tim Sorensen
Mads Hansen
Jonas Seifert-Salk
Kevin Juhl Pedersen
Menedżer: Hans Nielsen

Fot. Własna

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×