Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Liga angielska. Fantastyczny Janowski liderem swojej drużyny. Dobry debiut Jana Kvecha

Maciej Janowski
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Liga angielska. Fantastyczny Janowski liderem swojej drużyny. Dobry debiut Jana Kvecha

W poniedziałek nie mieliśmy zbyt wielu okazji do śledzenia rywalizacji żużlowej. Jedynym spotkaniem, jakie miało miejsce w tym dniu było bowiem starcie w ramach rozgrywek ligi angielskiej. W nim Kings Lynn Stars podejmowali u siebie Oxford Spires. Spotkanie przyniosło triumf gospodarzy, w których na wyspach zadebiutował nowy zawodnik drużyny z Kings Lynn. Z kolei w ekipie gości błszczał Maciej Janowski.

W zespole gospodarzy po raz pierwszy znalazł się ściągnięty niedawno Jan Kvech. W meczu z Oxford Spires miał okazję zaprezentować się po raz pierwszy w nowej ekipie przed jej własną publicznością. Początek spotkania przyniósł mocną wymianę ciosów w postaci dwóch podwójnych zwycięstw, jednego ze strony gospodarzy i gości. Przed przerwą Stars wyszli na dwupunktowe prowadzenie i przed kolejnymi biegami byli w bardziej komfortowej sytuacji.

Później gospodarze powiększyli swoją przewagę, gdyż po siedmiu wyścigach prowadzili już sześcioma punktami. To oznaczało również remis w dwumeczu. Kolejne wyścigi miały przynieść kolejne emocje. Po przerwie prym znów wiedli gospodarze. Kings Lynn Stars powiększyli swoją zaliczkę o cztery punkty i prowadzili już dziesięcioma punktami. Goście próbowali odpowiedzieć, jednak pomimo zwycięstw biegowych Rohana Tungate’a i Macieja Janowskiego, kończyło się tylko na remisach. Sprawa zwycięstwa w spotkaniu rozstrzygnęła się w trzynastej gonitwie, wygranej podwójnie przez miejscowych. Wtedy również rozstrzygnęła się sprawa zwycięstwa w dwumeczu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 50:40.

W ekipie gospodarzy najwięcej punktów na swoim koncie zgromadził Benjamin Basso. Duńczyk jako jedyny w Kings Lynn Starts zdobył dwucyfrową liczbę „oczek”. Świetnie w debiucie poradził sobie Jan Kvech. Czech w meczu z Oxford Spires wykręcił na torze dziewięć punktów. W zespole gości zdecydowanym liderem był Maciej Janowski. Popularny „Magic” zdobył aż szesnaście punktów. Do lepszego wyniku jego drużyny zabrakło lepszej postawy innych zawodników.

Wyniki za: speedwayupdates.proboards.com

Kings Lynn Stars: 50

1. Richard Lawson – (1,1*,1*,3) 6+2
2. Niels-Kristen Iversen – (0,2,3,2) 7
3. Jan Kvech – (3,1,3,2,0) 9
4. Nicolai Klindt – (0,3,1,2) 6
5. Benjamin Basso – (1,3,2,2*,2) 10+1
6. Patryk Wojdylo – (3,1,1*,0) 5+1
7. Anders Rowe – (2*,3,1,1) 7+1

Oxford Spires: 40

1. Rohan Tungate – (3,-,3,1) 7
2. Charles Wright – (2*,0,2,0) 4+1
3. Lewis Kerr – (1*,0,0,-) 1+1
4. Maciej Janowski – (2,2,3,3,3,3) 16
5. Chris Harris – (0,3,2,0,1) 6
6. Erik Riss – (1,2,0,0,0,1) 4
7. Ashton Boughen – (0,2,0) 2

Liga Angielska
Fot. Oxford Speedway Facebook
GODAAx8XwAAldRY
Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *