Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Falubaz Zielona Góra szlifuje formę na pierwsze mecze PGE Ekstraligi. Wyjechali na domowy obiekt pierwszy raz po przerwie

Falubaz Zielona Góra
Fot. Falubaz Zielona Góra Facebook

Autor: Krzysztof Choroszy

Falubaz Zielona Góra szlifuje formę na pierwsze mecze PGE Ekstraligi. Wyjechali na domowy obiekt pierwszy raz po przerwie

Zima na Stadionie Falubazu Zielona Góra była bardzo intensywna. Wszystko przez prace prowadzone wokół parku maszyn i sektora gości. Aktualnie są one już na finiszu, co pozwoliło na przygotowanie toru i pierwsze treningi na torze. Dzisiaj beniaminkowi PGE Ekstraligi pierwszy raz udało się wyjechać na tor.

Zielonogórzanie po awansie do elity musieli zmodernizować park maszyn, który będzie teraz zupełnie inny, niż przyzwyczailiśmy się do tego przez wszystkie lata. Na publikowanych zdjęciach przez klub mogliśmy zauważyć, że na torze zimą pojawił się ciężki sprzęt, konieczny do wykonania budowy. Całość przebiegła jednak zgodnie z planem, a zielonogórzanie dzięki sprzyjającej pogodzie mogli skupić się na domykaniu kwestii modernizacyjnych i przygotowanie nawierzchni do pierwszych treningów na W69, na które wszyscy w Zielonej Górze czekali z niecierpliwością.

Zanim możliwe były treningi na domowym owalu Falubaz odbył jazdy w Rzeszowie i Rawiczu. Sami zawodnicy trenowali również indywidualnie, aby na początku sezonu być w jak najlepszej formie. Dzisiaj zielonogórski klub pochwalił się w mediach społecznościowych, że udało się przygotować nawierzchnię i zainaugurowali oni sezon pierwszym treningiem na swoim domowym owalu. To jednak nie jest koniec planów klubu na ten tydzień, gdyż w sobotę na stadionie pojadą oni w sparingu przeciwko brązowym medalistom z zeszłego sezonu ekipie Apatora Toruń.

Wiele ekip ma za sobą już pierwsze jazdy na domowych torach. Dzisiaj do tego grona oprócz Falubazu Zielona Góra dołączyła również wrocławska Sparta, która zorganizowała trening otwarty dla kibiców. Rozpoczynamy powoli również okres pierwszych test meczów i turniejów towarzyskich. We wtorkowe popołudnie odbywa się sparing Polonii Piła z Orłem Łódź.

431559172 798587852296642 6259879856382203189 n
Fot. Falubaz Zielona Góra Facebook
431526047 798587848963309 5596256435436619859 n
Fot. Falubaz Zielona Góra Facebook

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *