Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Falubaz kompletuje zespół na sezon 2024. Oficjalnie przedstawili nową parę młodzieżowców

Falubaz
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Krzysztof Choroszy

Falubaz kompletuje zespół na sezon 2024. Oficjalnie przedstawili nową parę młodzieżowców

Falubaz Zielona Góra w momencie powrotu do PGE Ekstraligi przeprowadził ofensywę transferową. Byli oni poniekąd zmuszeni do takiego rozwiązania, gdyż ich ambicję sięgają wyżej, niż pojedynczy epizod w najlepszej żużlowej lidze świata i szybki spadek do 1. Ligi. Dzisiaj zielonogórzanie ogłosili cały zespół na przyszłoroczne rozgrywki, a zamknęli to ogłoszeniem pary młodzieżowców.

W swoich mediach społecznościowych klub poinformował, że do zespołu dołączyli Oskar Hurysz i Krzysztof Sadurski. Wychowanek Stali Gorzów w minionym sezonie jeździł w rozgrywkach młodzieżowych dla swojej macierzystej drużyny, a w lidze dołączył na zasadzie wypożyczenia do PSŻ-u Poznań. W 1. Lidze Żużlowej prezentował się bardzo dobrze, czym zapracował sobie na transfer do Falubazu. Na temat przejścia do Zielonej Góry Hurysz wypowiedział się dla klubowych mediów.

– Cieszę się, że dołączam do zielonogórskiej drużyny. Szukałem miejsca, w którym dostaną odpowiednią ilośc startów. Jestem na taki etapie kariery, że potrzebuję jak najwięcej jazdy. Tu mam to zapewnione. Dodatkowo dostanę okazję startu w PGE Ekstralidze, gdzie zdobędę kolejne doświadczenie. Dziękuję za zaufanie Panu Piotrowi Protasiewiczowi, z którym dużo rozmawialiśmy przed podjęciem decyzji. Trochę to trwało, ale było to dla mnie ważne, więc potrzebowałem czasu. Zielona Góra to mój czwarty klub w karierze, chciałbym zostać tutaj na dłużej – mówił Oskar Hurysz.

Z kolei Sadurski w minionym sezonie jeździł w barwach Wilków Krosno, gdzie prezentował naprawdę dobry poziom. Ze swoją drużyną zdobył on również złoto w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów i srebro w Ekstralidze U24. Teraz stanie przed kolejną szansą na zabłyśnięcie w najlepszej lidze żużlowej świata. Tak dla mediów klubowych wypowiedział się były zawodnik Wilków po podpisaniu kontraktu z Falubazem.

– W tym roku moja przygoda w PGE Ekstralidze z drużyną z Krosna dobiegła końca. Zdecydowałem, że chcę pozostać na tym poziomie rozgrywek. Dzięki awansowi Zielonej Góry nadarzyła się taka okazja i mam nadzieję, że będzie to moja dobra decyzja. Uważam, że sezon 2023 był najlepszy w moim wykaniu do tej pory, choć nadal jest kilka rzeczy do poprawy. W składzie Enei Falubazu jest kilku zawodników, z którym się dobrze znam. Mam nadzieję, że wspólnie powalczymy o jak najwyższe miejsce w tabeli – powiedział na łamach oficjalnej strony klubu Krzysztof Sadurski.

Formacja młodzieżowa Falubazu zyskała w tym okienku transferowym, została solidnie wzmocniona. Przyjście bardzo perspektywicznego Hurysza i objeżdżonego na ekstraligowym poziomie Krzysztofa Sadurskiego, może pomóc w walce o utrzymanie, a nawet włączyć się do pogoni za play-offami.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *