Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Erik Riss przedłużył kontrakt z Trans MF Landshut Devils

Erik Riss

Autor: Sebastian Krauz

Erik Riss przedłużył kontrakt z Trans MF Landshut Devils

Erik Riss to kolejny zawodnik, który zdecydował się przedłużyć kontrakt z drużyną Trans MF Landshut Devils. Niemiec, który ma za sobą ciężki sezon, ma być uzupełnieniem składu ekipy z Bawarii.

Władze ekipy z Landshut poinformowały, że po przedłużeniu kontraktu Szweda Kim Nilssona, zdecydowali się oni także podpisać nową umowę z Erikiem Rissem. Niemiec ma za sobą bardzo ciężki sezon. W trzynastu meczach uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 1,327.

Erik Riss przedłużył kontrakt z Trans MF Landshut Devils

– Erik od lat jest integralną częścią rodziny Devils i nadal mamy do niego zaufanie. Uważamy, że ma o wiele większy potencjał i jest jednym z najlepszych żużlowców w lidze angielskiej – mówi kierownik zespołu, Sławomir Kryjom.

Villads Pedersen wygrał I Memoriał Antoniego Woryny

– Ostatni sezon w polskiej lidze był dla mnie zupełnie nowy i przez to dość mieszany. Jestem głęboko przekonany, że w przyszłym sezonie będę w zdecydowanie lepszej formie – powiedział Erik Riss.

Erik Riss największe sukcesy odnosił w wyścigach na długim torze. W 2014 r. został najmłodszym w historii mistrzem świata w tej odmianie sportu żużlowego. W tym samym roku zdobył tytuł drużynowego mistrza świata oraz złoty medal indywidualnych mistrzostw Niemiec.

Wcześniej nowe umowy z ekipą z Bawarii podpisali juniorzy Erik Bachhuber, Norick Blödorn oraz Mario Niedermeier (w przyszłym roku będzie startował jako senior), a także seniorzy Kai Huckenbeck, Dimitri Berge, Lukas Baumann, Marius Hillebrand, Sandro Wassermann, Kim Nilsson oraz Martin Smolinski.

Fot. wojta-foto.cz

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Erik Riss przedłużył kontrakt z Trans MF Landshut Devils

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *