Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Ekspert komentuje skład Polonii. “Nie nastawiajmy się na awans”

Ekspert

Autor: Bartosz Glapiak

Ekspert komentuje skład Polonii. “Nie nastawiajmy się na awans”

Niejednego kibica sportu żużlowego mogła ucieszyć wiadomość o powrocie Polonii Piła do rozgrywek. Wiadomo już, że drużyna wystartuje w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej, a ostatnio poznaliśmy prawdopodobnie ostatnie nazwisko w składzie pilskiego klubu.

Zestawienie reaktywowanego zespołu skomentował na łamach portalu dzienniknowy.pl konferansjer sportowy, Wojciech Dróżdż. Ekspert m.in. wytypował Artura Mroczkę na lidera drużyny. – Skład jest całkiem interesujący, ale i nieobliczalny. Najwięcej mówi się o Arturze Mroczce, który w poprzednim sezonie punktował dla Unii Tarnów, a swoją przygodę z żużlem zaczynał od Grudziądza. Artur osiągał wielkie sukcesy jako junior. Później bywało różnie, ale zwykle solidnie. Powinien być – razem ze znanymi w Pile Thomasem Jonassonem i Maxem Dilgerem – filarem nowej Polonii – oznajmił dla dzienniknowy.pl

Z pewnością ciekawym posunięciem jest zaproszenie do drużyny Larsa Skupienia, który w ubiegłym roku całkiem nieźle punktował dla zespołu z Poznania. W gronie Polaków jest też dwójka rodem z Bydgoszczy: Tomasz Orwat i Marcin Jędrzejewski. To dwa różne pokolenia. Obaj poprzedni sezon raczej spiszą na straty, bo rzadko startowali, ale każdy z nich potrafi wystrzelić. Zresztą starszy z nich, Jędrzejewski, startował w barwach Polonii dokładnie 10 lat temu. I były to naprawdę udane występy – wspomniał Wojciech Dróżdż.

Skład Polonii z pewnością nie pozwala myśleć jeszcze o awansie, z resztą presji nikt nie nakłada, a jedynie cieszyć może fakt powrotu Piły na żużlową mapę Polski. – Nie nastawiajmy się na awans, to pewne. Cieszmy się z każdego wygranego najpierw wyścigu, później meczu – powiedział ekspert.

Wcześniej poznaliśmy pierwsze plany sparingowe Polonii Piła, która pierwszy mecz towarzyski odjedzie 6 kwietnia na torze w Gdańsku przeciwko miejscowemu Wybrzeżu. Pilanie zainaugurują sezon domowym pojedynkiem z Metalika Recykling Kolejarzem Rawicz.

Fot. Natalia Gotter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×