Żużel - Best Speedway Tv

Ekspert komentuje skład Polonii. "Nie nastawiajmy się na awans" | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ekspert komentuje skład Polonii. „Nie nastawiajmy się na awans”

Ekspert

Ekspert komentuje skład Polonii. „Nie nastawiajmy się na awans”

Niejednego kibica sportu żużlowego mogła ucieszyć wiadomość o powrocie Polonii Piła do rozgrywek. Wiadomo już, że drużyna wystartuje w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej, a ostatnio poznaliśmy prawdopodobnie ostatnie nazwisko w składzie pilskiego klubu.

Zestawienie reaktywowanego zespołu skomentował na łamach portalu dzienniknowy.pl konferansjer sportowy, Wojciech Dróżdż. Ekspert m.in. wytypował Artura Mroczkę na lidera drużyny. – Skład jest całkiem interesujący, ale i nieobliczalny. Najwięcej mówi się o Arturze Mroczce, który w poprzednim sezonie punktował dla Unii Tarnów, a swoją przygodę z żużlem zaczynał od Grudziądza. Artur osiągał wielkie sukcesy jako junior. Później bywało różnie, ale zwykle solidnie. Powinien być – razem ze znanymi w Pile Thomasem Jonassonem i Maxem Dilgerem – filarem nowej Polonii – oznajmił dla dzienniknowy.pl

Reklamy

Z pewnością ciekawym posunięciem jest zaproszenie do drużyny Larsa Skupienia, który w ubiegłym roku całkiem nieźle punktował dla zespołu z Poznania. W gronie Polaków jest też dwójka rodem z Bydgoszczy: Tomasz Orwat i Marcin Jędrzejewski. To dwa różne pokolenia. Obaj poprzedni sezon raczej spiszą na straty, bo rzadko startowali, ale każdy z nich potrafi wystrzelić. Zresztą starszy z nich, Jędrzejewski, startował w barwach Polonii dokładnie 10 lat temu. I były to naprawdę udane występy – wspomniał Wojciech Dróżdż.

Skład Polonii z pewnością nie pozwala myśleć jeszcze o awansie, z resztą presji nikt nie nakłada, a jedynie cieszyć może fakt powrotu Piły na żużlową mapę Polski. – Nie nastawiajmy się na awans, to pewne. Cieszmy się z każdego wygranego najpierw wyścigu, później meczu – powiedział ekspert.

Wcześniej poznaliśmy pierwsze plany sparingowe Polonii Piła, która pierwszy mecz towarzyski odjedzie 6 kwietnia na torze w Gdańsku przeciwko miejscowemu Wybrzeżu. Pilanie zainaugurują sezon domowym pojedynkiem z Metalika Recykling Kolejarzem Rawicz.

Fot. Natalia Gotter

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×