Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa/Wywiady

Eduard Krcmar: „Od początku sezonu mamy jakiś problem”

Eduard Krcmar

Autor: Dawid Procajło

Oceń Wpis

Eduard Krcmar: „Od początku sezonu mamy jakiś problem”

W ostatnim spotkaniu drużyna Texom Stali Rzeszów uległa na wyjeździe z SpecHouse PSŻ Poznań 49:41, komplikując sobie sytuację w walce o czołową czwórkę gwarantującą start w fazie Play-off.

galeria 1 3
Eduard Krcmar: „Od początku sezonu mamy jakiś problem” 3

Czeski zawodnik rzeszowskiej drużyny Eduard Krcmar udzielił naszej redakcji krótkiej wypowiedzi dotyczącej ostatniego meczu oraz dotychczasowych poczynań swoich oraz drużyny w tym sezonie.

Zawodnik żurawi bardzo dobrze zapamiętany przez poznańskich kibiców nie zna konkretnej odpowiedzi na pytanie dlaczego ekipa z Podkarpacia mająca w składzie uznane nazwiska, ciągle jeździ poniżej oczekiwań zarówno swoich jak i kibiców.


Dawid Procajło (Best Speedway Tv): Twój powrót do Poznania razem z rzeszowskim zespołem niezbyt udany, lekki sentyment do tego miejsca pewnie w Tobie pozostał po przejechanym tutaj sezonie 2019. Powiedz co się stało, że tak ten mecz się poukładał i nie byliście w stanie nawiązać większej rywalizacji z miejscową ekipą Skorpionów?

Eduard Krcmar (Texom Stal Rzeszów): Staramy się a nie wiem czemu od początku sezonu mamy jakiś problem, że przegrywamy u siebie, przegrywamy na wyjazdach. Na papierze mamy bardzo mocną ekipę, no ale przegrywamy i dla Nas to od początku jest ciężki sezon, może zbyt wielka presja? Nie wiem co jest nie tak.

galeria 2 3
Eduard Krcmar: „Od początku sezonu mamy jakiś problem” 4

Ten sezon dla Texom Stali Rzeszów nie układa się po myśli czego odzwierciedleniem jest miejsce w ligowej tabeli oraz coraz trudniejsza sytuacja w kontekście walki o fazę Play-off. Czeski zawodnik mający problemy sprzętowe od początku sezonu postanowił wrócić do silników, które przynosiły mu w przeszłości bardzo dobre wyniki.

Reklamy

Dawid Procajło: Mecze w waszym wykonaniu to istny rollercoaster, bo zwycięskie mecze wyszarpane ale jednak tendencja częściej do pechowych przegranych.
Wspomniałeś szczególnie o tych nieoczekiwanych domowych klęskach których nie ujmowaliście w swoim planie. W czym upatrujesz przyczyny takiego stanu rzeczy? Czy głównie chodzi o problemy sprzętowe czy jednak jeszcze coś innego?


Eduard Krcmar: Ja mogę powiedzieć ze swojej perspektywy, że początek sezonu miałem bardzo słaby i do tego ostatniego domowego spotkania moje silniki kompletnie nie jechały. Teraz wróciłem do silników z przed 2 lat gdy jeździłem jeszcze w Krośnie i na tym teraz jadę zdobywając lepsze punkty.
Dzięki temu idzie to teraz troszeczkę do przodu a nie taka katastrofa, że robię jeden czy dwa punkty a za pozostałych kolegów się nie wypowiadam, ciężko mi powiedzieć.

Były zawodnik Skorpionów zapewnia, że drużyna nie odpuściła jeszcze walki o fazę Play-off i zamierza wyciągnąć z tego sezonu jeszcze ile się da starając się wygrać wszystko do końca, co nie będzie takie proste patrząc na terminarz oraz przeciwników z jakimi będzie musiała się zmierzyć.


Dawid Procajło: Wobec obecnej trudnej sytuacji w jakiej znajduje się drużyna, jaki jest wasz plan na kolejne spotkania? Czy planujecie jeszcze jakieś treningi czy jednak podejdziecie do kolejnych meczy z marszu, mając z tyłu głowy, że do końca trzeba już wszystko wygrać?

Eduard Krcmar: Tak oczywiście będziemy robić wszystko żeby było jak najlepiej ale nie zmieniamy naszego standardowego planu przygotowań tylko dlatego, że przegrywamy. Będziemy robić wszystko by do końca sezonu wygrać każdy mecz.

Sympatyczny zawodnik pochodzący zza naszej południowej granicy dobrze zapamiętał miejscowy tor na którym bardzo lubi się ścigać. Od czasu jego startów w poznańskiej drużynie został on jednak zmodyfikowany i jak twierdzi czeski żużlowiec zmiany poszły w dobrą stronę.

Dawid Procajło: Jakie wspomnienia z Poznaniem towarzyszyły Ci w drodze na mecz ze Skorpionami, których w przeszłości reprezentowałeś?

Eduard Krcmar: Cieszyłem się na ten mecz bo tutaj lubię jeździć, tor jest bardzo fajny do jazdy, teraz troszkę go przebudowali jest bardziej szeroki i mi się tu zawsze fajnie jeździ.Dawid Procajło: Dziękuję za rozmowę.

Eduard Krcmar: Dziękuję.

Przed bohaterem naszej rozmowy bardzo intensywna końcówka sezonu, w której zespół będzie walczył do samego końca o jak najlepszy rezultat. Jest spora szansa, że indywidualnie Eduard Krcmar zakończy tegoroczne rozgrywki z powodzeniem natomiast czy wynik ten przełoży się na końcowy sukces zespołu Texom Stali Rzeszów to się dopiero okaże po ostatnim meczu rundy zasadniczej.


Foto: Sandra Rejzner


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×