Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Speedway 2. Ekstraliga

ebebe PSŻ Poznań – Trans MF Landshut Devils. Skorpiony chcą wyrównać rachunki z bawarskimi Diabłami! [ZAPOWIEDŹ]

PSŻ Poznań

Autor: Dawid Procajło

ebebe PSŻ Poznań – Trans MF Landshut Devils. Skorpiony chcą wyrównać rachunki z bawarskimi Diabłami! [ZAPOWIEDŹ]

Czas wielkiego wyczekiwania dobiega końca i pora ruszyć z sezonem 2023 w 1. Lidze Żużlowej! Pogoda jak to ostatnimi laty bywa, nie rozpieszcza żużlowców i kilka spotkań zostało już przełożonych z powodu złych warunków atmosferycznych. „Skorpiony” po uporaniu się z torem i odjechaniu pierwszych treningów zdają się być głodne zwycięstwa!
galeria 1 1
ebebe PSŻ Poznań – Trans MF Landshut Devils. Skorpiony chcą wyrównać rachunki z bawarskimi Diabłami! [ZAPOWIEDŹ] 3


Zespół beniaminka ebebe PSŻ Poznań miał przed inauguracyjnym spotkaniem dość trudne warunki, żeby się należycie do niego przygotować. Dopiero w ostatni czwartek podopiecznym Tomasza Bajerskiego udało się odjechać dłuższą jednostkę treningową na golęcińskim owalu przy bardziej sprzyjających okolicznościach przyrody. Intensywne ostatnie dni na domowym torze przed startem 1. Ligi Żużlowej, wcześniejsze treningi w Rawiczu oraz Gnieźnie, mają być gwarantem dobrego przygotowania poznańskich „Skorpionów” do rywalizacji o cel, jakim jest utrzymanie w pierwszoligowych szeregach.


Drużyna Trans MF Landshut Devils pierwszy sezon na pierwszoligowym froncie ma już za sobą pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie. Diabły Sławomira Kryjoma, pomimo podobnych problemów pogodowych występujących także w Bawarii nie zamierzały próżnować. Zespół skorzystał z gościnności włodarzy leszczyńskiego obiektu, gdzie odbył swój obóz przygotowawczy. Wedle tego drużyna Diabłów zamierza również i w tym roku sprawić psikusa niejednemu z rywali.

W Rybniku i Tarnowie mecze odwołane! Coraz trudniejsza sytuacja na polskich torach


Rywalizacja o miejsce w podstawowym składzie ebebe PSŻ Poznań była dość zacięta na treningach. Efektem tego Kevin Fajfer nie został awizowany przez Tomasza Bajerskiego na pierwsze tegoroczne ligowe spotkanie. Menedżer poznańskiej drużyny postawił więc na doświadczenie Adrianów Cyfera i Gały, którzy wespół z pozostałymi zawodnikami mają zrealizować plan, by osiągnąć jak najwyższą wygraną. Zaskoczeniem jest z pewnością obecność w składzie młodzieżowca Jakuba Martyniaka jako zawodnika ustawionego pod pozycją zawodnika U-24, jednak dla wprawnych kibiców żużla, taki zabieg nikogo nie dziwi. Można się więc spodziewać kolejnych zmian, tym bardziej że w obwodzie wciąż jeszcze pozostają Duńczycy Seifert-Salk oraz Breum.


Po stronie ekipy Trans MF Landshut Devils zdecydowanie największym zaskoczeniem jest absencja, wydawać by się mogło jednego z liderów tej drużyny, a więc Martina Smolinskiego. Zawodnik nie krył swego rozczarowania na swoich mediach społecznościowych nie kryjąc dezaprobaty z powodu braku nominacji na spotkanie z ebebe PSŻ Poznań. Menedżer Sławomir Kryjom tłumaczy tę decyzję warunkami sportowymi doświadczonego zawodnika, który nie stawił się na obozie w Lesznie z powodów zdrowotnych, a w tym czasie pozostali zawodnicy mieli okazję, by przekonać do swoich usług. Jest to zatem szansa dla Erika Rissa na pokazanie się z dobrej strony na trudnym wyjeździe.

Reklamy
galeria 2 1
ebebe PSŻ Poznań – Trans MF Landshut Devils. Skorpiony chcą wyrównać rachunki z bawarskimi Diabłami! [ZAPOWIEDŹ] 4


Spotkanie pomiędzy ebebe PSŻ Poznań a Trans MF Landshut Devils zapowiada się bardzo emocjonująco, nie tylko ze względu na powrót poznańskich „Skorpionów” do pierwszoligowych rozgrywek po dwunastoletniej przerwie. Oprócz tego chęć ekipy beniaminka na zwycięstwo jest tym większa, że mają jeszcze dobrze w pamięci dwa ostatnie wysoko przegrane spotkania z Diabłami (34:56 D, 58:32 W). Wielu ekspertów przed sezonem upatruje w obu drużynach ekipy mające nawiązać bezpośrednią rywalizację o utrzymanie. Mecz ten w ostatecznym rozrachunku może więc przesądzić o ostatecznym wyniku dającym podstawy, by realnie myśleć o zamierzonym celu.

Początek spotkania: 14:00


Awizowane składy:

ebebe PSŻ Poznań

9. Adrian Cyfer
10. Aleksandr Łoktajew
11. Antonio Lindbaeck
12. Adrian Gała
13. Jakub Martyniak
14. Karol Żupiński
15. Kacper Teska
16.

Trans MF Landshut Devils

1. Kai Huckenbeck
2. Erik Riss
3. Kim Nilsson
4. Lukas Baumann
5. Dimitri Berge
6. Erik Bachhuber
7. Norick Bloedorn
8.

Foto: Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×