Żużel - Best Speedway Tv

Przed nami druga kolejka duńskiej Speedway Ligaen [ZAPOWIEDŹ] | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Przed nami druga kolejka duńskiej Speedway Ligaen [ZAPOWIEDŹ]

Speedway Ligaen

Przed nami druga kolejka duńskiej Speedway Ligaen [ZAPOWIEDŹ]

W środę odbędą się trzy spotkania w ramach drugiej rundy ligi duńskiej. Na torze nie zabraknie trzykrotnego mistrza świata – Nickiego Pedersena.

Jakub Miśkowiak po meczu ze Stalą Gorzów: Musimy jechać dalej i pozytywnie patrzeć do przodu

Pierwszym spotkaniem drugiej rundy będzie mecz pomiędzy Grinsted, a drużyną z Vojens. Start meczu zaplanowany jest na godzinie 18:00. W składach obu drużyn doszło do kilku zmian m.in. u gospodarzy zabraknie Przemysława Pawlickiego, który wystartuje w eliminacjach do Indywidualnych Mistrzostw Polski, 31-letniego zawodnika zastąpi Kai Huckenbeck. Natomiast w barwach Sonderjylland zabraknie Andersa Thomsena, którego zmieni Oliver Berntzon. Drużyna z Vojens, która bazuje głównie na zawodnikach z Danii przegrała swoje pierwsze spotkanie na domowym torze. GSK również nie ma swoim koncie zwycięstwa, ponieważ tydzień temu ulegli na terenie Region Varde.

Grindsted Speedway Klub:
1. Kai Huckenbeck
2. Esben Hjerrild
3. Kenneth Bjerre
4. Francis Gusts
5. Patrick Hansen

Sønderjylland Elite Speedway:
1. Mads Hansen
2. Jesper Knudsen
3. Oliver Berntzon
4. Nicolai Klindt
5. Benjamin Bass

Jedno ze spotkań, które rozpoczną się o godzinie 18:30 to pojedynek Holsted Tigers z Slangerup Speedway Klub. W barwach Slangerup wystąpi Oskar Polis. Pomimo że jest na liście startowej eliminacji do krajowego czempionatu w Opolu, na swoich mediach społecznościowych poinformował, że wyrusza do Danii. Oprócz Polisa w składzie SSK znalazło się czterech Duńczyków Michael Jepsen Jensen, Andreas Lyager, Jonas Seifert-Salk oraz utalentowany William Drejer. Gospodarzy do zwycięstwa prowadzić mają trener duńskiej kadry Nicki Pedersen oraz Rasmus Jensen.

Holsted Tigers:
1. Nicki Pedersen
2. Rasmus Jensen
3. Claus Vissing
4. René Bach
5. Bastian Pedersen

Slangerup Speedway Klub:
1. Oskar Polis
2. Michael Jepsen Jensen
3. Andreas Lyager
4. Jonas Seifert-Salk
5. William Dreje

Trzecim i ostatnim spotkaniem drugiej rundy Speedway Ligaen jest pojedynek Team Fjelsted i Esbjerg Vikings. Jest to pierwsze spotkanie w tym sezonie dla obu drużyn. Jedynym zagranicznym zawodnikiem występującym w tym meczu jest Adam Ellis. Poza Brytyjczykiem w składach znajdziemy samych Duńczyków. W barwach Esbjerg wystąpią Emil Breum czy Jonas Jeppesen, którzy mają kontrakty w Polsce, jednak nie mieli jeszcze okazji zaprezentować się w rozgrywkach ligowych. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Reklamy

Team Fjelsted:
1. Adam Ellis
2. Peter Kildemand
3. Hans Andersen
4. Thomas Jørgensen
5. Marius Nielsen

Esbjerg Vikings:
1. Niels-Kristian Iversen
2. Jonas Jeppesen
3. Matias Nielsen
4. Emil Breum
5. Jonas Knudsen

fot. Region Varde

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×