Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Dominik Kubera żegna się z Unią Leszno!

Autor: Łukasz Kachel

Dominik Kubera nie będzie reprezentował barw leszczyńskiej Unii w sezonie 2021. Zawodnik poinformował o swojej decyzji środowisko żużlowe po finale PGE Ekstraligi 2020 na antenie telewizji nSport+.

Najlepszy polski junior kończy w tym roku wiek młodzieżowca. Nowy zapis w regulaminie mówiący o konieczności posiadania w  drużynie zawodnika do 24 roku życia sprawił, że Dominik stał się bardzo atrakcyjnym zawodnikiem dla pozostałych klubów ekstraligowych.

Indywidualny V-ce Mistrz Świata Juniorów potwierdził trwające od kilku tygodni spekulacje odnośnie jego odejścia z drużyny Mistrza Polski. Wydaje się, że rozmowy zawodnika z klubem zostały zakończone i Kubera w najbliższym czasie będzie szukał nowego pracodawcy. Wszystko wskazuje na to, że będzie to Motor Lublin, choć nieoficjalnie mówi się również o zainteresowaniu ze strony GKMu Grudziądz.

– Chcę spróbować czegoś innego. Może się uda, może nie. Może popełniam błąd swojego życia, ale muszę spróbować. Muszę zbudować się od środka i być może wrócę tutaj silniejszy. Przywdzieje nieco inne barwy, ale w sercu wciąż będę miał Unię Leszno.  – wyznał wychowanek biało-niebieskich. Dominik zwrócił uwagę na to, że wpływ na jego decyzję miały niezadowalające go indywidualne wyniki oraz dyspozycja na torze w Lesznie.

21-latek zdobył z Unią Leszno aż pięć złotych medali Drużynowych Mistrzostw Polski. W zestawieniu najskuteczniejszych zawodników ligi został sklasyfikowany na 18 miejscu. W tym sezonie został wybrany najlepszym młodzieżowcem PGE Ekstraligi.