Damian Ratajczak, o swoich początkach, o występie w V rundzie Ligii Juniorów i o planach na dalszą część sezonu.

Klaudia Polańska: Szlifuje się pewien młody talent. Może na początek opowiedz nam trochę o sobie, skąd w Twoim życiu wziął się żużel?

Damian Ratajczak: Nazywam się Damian Ratajczak mam 15 lat i pochodzę z okolic Leszna. Jeździłem 5 lat na motocrossie jednak żużlem fascynowałem się od małego. Zawsze marzyłem by spróbować swoich sił w tym sporcie i tak się tutaj znalazłem. Licencję zdałem 30 lipca na torze w Toruniu w barwach FOGO Unii Leszno.

IMG 4095 1

Klaudia Polańska: Czy jesteś zadowolony ze swojego debiutanckiego występu?

Damian Ratajczak: Myślę, że debiut był w moim wykonaniu w miarę dobry , szkoda tego wykluczenia ale zawsze może być lepiej więc tylko pracować dalej cały czas. 

Klaudia Polańska: Co możesz powiedzieć o dzisiejszym torze? Warunki atmosferyczne sprzyjały? 

Damian Ratajczak: Tor był twardy, ale mi pasował. Na początku zawodów trochę się kurzyło jednak przy takiej temperaturze powietrza jaką mieliśmy dzisiaj ciężko jest utrzymać wilgotność toru, ale organizatorzy radzili sobie bardzo dobrze.

Klaudia Polańska: Jakie plany na dalszą część sezonu? 

Damian Ratajczak: Przede wszystkim rozwijać się , jak najwiecej startować by się objeździć i zbierać cenne doświadczenie, które w tym momencie jest mi bardzo potrzebne.

Klaudia Polańska: Na kim się wzorujesz? Kto jest Twoim żużlowym idolem?
Damian Ratajczak: Ciężko mi powiedzieć na kim się wzoruje, obserwuje bardzo dużo Dominika Kubere jak i Piotra Pawlickiego, staram się podpatrywać jak oni to robią i powoli wnosić to w swoją jazdę by jak najmniej popełniać błędów. Żużlowym idolem moim jest Piotrek Pawlicki.

Klaudia Polańska: Jak wygląda Twój team, park maszyn? Jakim sprzętem dysponujesz?
Damian Ratajczak: Mój team składa się z mojego Taty i brata, dają z siebie wszystko podczas zawodów by jak najlepiej motor był przygotowany do następnych biegów, a sprzętem dysponuje bardzo dobrym.

Klaudia Polańska: Komu zawdzięczasz żużlowe rzemiosła?

Damian Ratajczak: Zawdzięczam bardzo dużo Trenerowi Romanowi Jankowskiemu i Piotrowi Baronowi mogę liczyć na ich podpowiedzi w każdej chwili, cały czas podpowiadają mi cenne wskazówki, myślę, że są to obecnie jedni z najlepszych trenerów żużla 😃

Klaudia Polańska: W takim razie nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Ci powodzenia i samych sukcesów. 

Damian Ratajczak: Dziękuje, przy okazji chciałbym również podziękować za wsparcie moim sponsorom. Pozdrawiam. 

fot. Marcin Kubiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *