Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Dawid Rempała: “Na razie nie zaprzątam sobie głowy tym, jak będzie wyglądał mój pierwszy sezon seniorski”

Dawid Rempała

Autor: Sebastian Krauz

Dawid Rempała: “Na razie nie zaprzątam sobie głowy tym, jak będzie wyglądał mój pierwszy sezon seniorski”

Dawid Rempała ma przed sobą ostatni sezon startów jako junior. Sam zawodnik mówi, że na razie, nie zaprząta sobie głowy tym jak będzie wyglądała jego kariera jako senior, tylko skupia się na tym, żeby nadchodzący sezon był jak najlepszy.

Dawid Rempała sezon 2022 może zaliczyć jako jeden z najcięższych w całej dotychczasowej karierze. Młody zawodnik musiał się mierzyć z wieloma kontuzjami i urazami, które spowodowały, że lwia część sezonu była dla niego stracona. W sezonie 2022 Rempała wystąpił w 11 meczach ekipy z Zielonej Góry i pojawił się 40 razy na torze. Wygrał 4 biegi, 8 razy był drugi i 10 razy trzeci. W 18 biegach nie zdobył punktów co przełożyło się na średnią biegopunktową na poziomie 1,025 co było 47 wynikiem w całej lidze (na 54 sklasyfikowanych zawodników).

Teraz zawodnik skupia się na przygotowaniach do sezonu 2023, o czym opowiedział podczas wywiadu z witryną polskizuzel.pl. Na wstępie zawodnik został on zapytany o to, jaki ma pomysł na ostatni rok jazdy jako juniora oraz czy bierze pod uwagę zakończenie kariery po tym sezonie.

Pomysł jest taki jak co sezon. Chcę się pokazać z dobrej strony i uzyskiwać dobre wyniki. Na razie nie zaprzątam sobie głowy tym, jak będzie wyglądał mój pierwszy sezon seniorski. Skupiam się na tym, aby ten ostatni w roli juniora był najlepszy, odkąd jeżdżę na żużlu. Nie biorę takiej opcji pod uwagę. Nie myślę o tym, żeby dać sobie spokój z żużlem. Przygotowuję się z całych siły, inwestuję wszystkie pieniądze, jakie mam, aby ten najbliższy sezon był dla mnie udany – powiedział w rozmowie z polskizuzel.pl Dawid Rempała.

Jak wygląda relacja Thomsena z tunerem Jabłońskim?

Młody zawodnik przyznał, że po niedawnej kontuzji nie ma już śladu i obecnie przygotowuje się do kolejnego sezonu. Na koniec powiedział on także, czy ekipa z Zielonej Góry wywalczy awans oraz, czy wierzy on, że może być liderem formacji juniorskiej.

– Skład na pewno jest dobry i będziemy robili wszystko, aby w tym roku uzyskać awans do Ekstraligi. Oczywiście wszystko rozstrzygnie się na torze, ale my na pewno zrobimy wszystko, żeby pojechać najlepiej, jak tylko potrafimy. Myślę, że bez względu na to, czy będzie pozyskany inny junior, czy też nie, to ja wciąż będę robił wszystko, żeby być liderem formacji młodzieżowej – zakończył rozmowę z polskizuzel.pl Dawid Rempała.

Fot. Emilia Hamerska-Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY, AKTUALNOŚCI I CIEKAWOSTKI NA NASZYM KANALE – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×