Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC/Turnieje Indywidualne

Daniel Klima z Dziką Kartą na SGP2

Daniel Klima
20.04.2023 TARNOW UL.ZBYLITOWSKA, STADION "JASKOLCZE GNIAZDO"; 2.LIGA ZUZLOWA, ZUZEL, (POLAND, SECOND POLISH SPEEDWAY LEAGUE SEASON 2023) MECZ GRUPA AZOTY UNIA TARNOW - TEXOM STAL RZESZOW NZ DANIEL KLIMA FOTO PAWEL WILCZYNSKI/ CYFRASPORT

Autor: Piotr Dzierliński

Daniel Klima z Dziką Kartą na SGP2

Wczoraj w godzinach porannych poznaliśmy informację, kto otrzymał dziką kartę na pierwszą rundę SGP2 w czeskiej Pradze.

Czechowi nie udało się dostać do cyklu poprzez kwalifikacje, gdzie zaliczył upadek i w karetce opuścił tor. Początkowo to Daniel Klima miał otrzymać stałą dziką kartę na cykl SGP2, jednak otrzymał ją reprezentant tego samego kraju Petr Chlupac. W zeszłym sezonie Daniel Klima, zawodnik Grupa Azoty Unia Tarnów zajął odległą 18 lokatę i zdobył zaledwie 8 „oczek”. 21-latek będzie mógł udowodnić już za kilka dni, że to on powinien otrzymać stałe miejsce w cyklu.

W sezonie 2023 będzie to drugi raz w historii międzynarodowego żużla, kiedy został zorganizowany cykl pod nazwą SGP2. Zasady są dokładnie takie same jak w IMŚJ U21. W poprzednim sezonie w klasyfikacji końcowej triumfował reprezentant biało-czerwonych Mateusz Cierniak. SGP2 rozpoczniemy w Pradze (2.06.2023r.), następnie przeniesiemy się do Gorzowa Wielkopolskiego (23.06.2023r.), a ostatnia runda, która wyłoni najlepszego młodzieżowca na świecie odbędzie się w duńskim Vojens (15.09.2023r.).

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV ONLINE! – KLIKNIJ TUTAJ!

fot. Paweł Wilczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *