Żużel - Best Speedway Tv

Daniel Klima z Dziką Kartą na SGP2 | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Daniel Klima z Dziką Kartą na SGP2

Daniel Klima

Daniel Klima z Dziką Kartą na SGP2

Wczoraj w godzinach porannych poznaliśmy informację, kto otrzymał dziką kartę na pierwszą rundę SGP2 w czeskiej Pradze.

Czechowi nie udało się dostać do cyklu poprzez kwalifikacje, gdzie zaliczył upadek i w karetce opuścił tor. Początkowo to Daniel Klima miał otrzymać stałą dziką kartę na cykl SGP2, jednak otrzymał ją reprezentant tego samego kraju Petr Chlupac. W zeszłym sezonie Daniel Klima, zawodnik Grupa Azoty Unia Tarnów zajął odległą 18 lokatę i zdobył zaledwie 8 “oczek”. 21-latek będzie mógł udowodnić już za kilka dni, że to on powinien otrzymać stałe miejsce w cyklu.

W sezonie 2023 będzie to drugi raz w historii międzynarodowego żużla, kiedy został zorganizowany cykl pod nazwą SGP2. Zasady są dokładnie takie same jak w IMŚJ U21. W poprzednim sezonie w klasyfikacji końcowej triumfował reprezentant biało-czerwonych Mateusz Cierniak. SGP2 rozpoczniemy w Pradze (2.06.2023r.), następnie przeniesiemy się do Gorzowa Wielkopolskiego (23.06.2023r.), a ostatnia runda, która wyłoni najlepszego młodzieżowca na świecie odbędzie się w duńskim Vojens (15.09.2023r.).

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV ONLINE! – KLIKNIJ TUTAJ!

fot. Paweł Wilczyński

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×