Czy Diabły z Landshut zrehabilitują się przed własną publicznością? Zapowiedź meczu Trans MF Landshut Devils – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Czy Diabły z Landshut zrehabilitują się przed własną publicznością? Zapowiedź meczu Trans MF Landshut Devils – Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Piątkowy wieczór to nie tylko mecze żużlowej PGE Ekstraligi, o 19:30 w Bawarii rozegrany zostanie zaległy mecz drugiej kolejki 1. Ligi Żużlowej pomiędzy Trans MF Landshut Devils i Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Pierwsze spotkanie nie doszło do skutku z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne. Prognozy pogody na dzień 4 maja przewidują możliwość występowania burz i opadów deszczu.
Sensacja w Łodzi! Osłabione Zdunek Wybrzeże Gdańsk wygrywa mecz [RELACJA]
Niemiecka drużyna do tej pory odjechała tylko jeden mecz na swoim torze. Podopieczni Sławomira Kryjoma przegrali z osłabioną drużyną z Ostrowa, która jechała bez krajowego lidera, Tobiasza Musielaka i Victora Palovaary. Gospodarze w tamtym meczu wywalczyli tylko 38 punktów. Jedynym zawodnikiem, który zaprezentował się na oczekiwanym poziomie był Kai Huckenbeck, który zdobył 11+1 punktów.
W sezonie 2022 zespoły z Landshut i Bydgoszczy zmierzyły się w pierwszej kolejce ligowych zmagań, tamto spotkanie na swoją korzyść rozegrali miejscowi zawodnicy i zdobywając 47 punktów, zgarnęli dwa duże punkty meczowe. Aktualnie obydwa zespoły znajdują się na dwóch przeciwnych biegunach ligowej tabeli, bydgoszczanie z czterema punktami zajmują drugą lokatę, a Bawarczycy z trzema porażkami i zerowym dorobkiem punktowym są na przedostatnim miejscu.
Do składu drużyny z Landshut wraca Martin Smolinski, a miejsce Lukasa Baumanna zajmie Marius Hillebrand. W meczu z Orłem Łódź za Smolinskiego pojechał Sandro Wassermann, niestety 25-latek z Niemiec nie zdołał wywalczyć ani jednego punktu, co przełożyło się na odsunięcie od składu. Podobnie wygląda sytuacja Lukasa Baumanna, którego występy również nie napawały optymizmem. W drużynie gości ponownie zobaczymy Daniela Jeleniewskiego, który poobijał się w domowym spotkaniu z ROWem Rybnik i z uwagi na odczuwany ból nie wystąpił w Zielonej Górze.
Abramczyk Polonia Bydgoszcz:
1. Kenneth Bjerre
2. Daniel Jeleniewski
3. David Bellego
4. Szymon Szlauderbach
5. Andreas Lyager
6. Wiktor Przyjemski
7. Olivier Buszkiewicz
Trans MF Landshut Devils:
9. Kai Huckenbeck
10. Martin Smolinski
11. Marius Hillebrand
12. Kim Nilsson
13. Dimitri Berge
14. Erik Bachhuber
15. Norick Blodorn
MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV
- Polonia Bydgoszcz nie wytrzymała ciśnienia „Nie da się ukryć, że zaczęło się robić nerwowo”
- Znamy listę startową Speedway Grand Prix 4, czyli mistrzostw świata przyszłych gwiazd żużla. Nie ma na niej Polaków
- Znamy kadry na Speedway of Nations w Toruniu! Reprezentacja Polski zdobędzie pierwsze złoto?
- Stal Gorzów Wielkopolski: Przewodnik po klubie- wrzesień 2025
- Gdzie oglądać finał Speedway Grand Prix w Vojens?! Plan transmisji na najbliższe dni