Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Mecz o życie dla Byków. Czy Apator odczaruje tor w Lesznie? [ZAPOWIEDŹ]

Apator
Fot. Czarny Productions

Autor: Bartosz Glapiak

Żużel. Mecz o życie dla Byków. Czy Apator odczaruje tor w Lesznie? [ZAPOWIEDŹ]

Mecz o wszystko. Mecz o życie. Mecz o podtrzymanie nadziei. Stawkę tego spotkania dla Fogo Unii Leszno można wymieniać długo.  Nie zmienia to jednak faktu, że przed podopiecznymi Rafała Okoniewskiego jedno z najważniejszych spotkań ostatnich lat. W sobotni wieczór biało-niebiescy podejmą KS Apator Toruń.

W pierwszym starciu obu drużyn doszło do pogromu. Osłabiona brakiem Janusza Kołodzieja Unia przegrała 59:31. Kwestia punktu bonusowego jest raczej rozstrzygnięta, jednak to najmniejszy problem na leszczyńskiej drużyny. Byki walczą w tym sezonie o utrzymanie w PGE Ekstralidze. Walczą tak jak w ubiegłym sezonie, bez swoich liderów i podstawowych zawodników.

Sytuację tę będzie chciał wykorzystać KS Apator Toruń, który za zadanie ma zmazanie plamy po ostatnim meczu z ebut.pl Stalą Gorzów. Ekipie z Grodu Kopernika pomóc ma znajomość toru od podszewki przez menagera Piotra Barona, który w Lesznie spędził ostatnie siedem lat. Przed nimi spora szansa na odczarowanie leszczyńskiego owalu. Torunianie nie wygrali na stadionie im. Alfreda Smoczyka od 2015 roku.

Ciężar za wynik spadnie na barki młodych zawodników Fogo Unii Leszno. Leszczynianie w obecnej sytuacji muszą za wszelką cenę zacząć zdobywać punkty. Nie bez znaczenia będzie także dyspozycja ostatniej rewelacji ligi, Benjamina Cooka. Australijczyk od razu wskoczył na głęboką wodę i otrzymał niełatwe zadanie obrony drużyny przed spadkiem. Sobotnie spotkanie będzie jego debiutem na torze w Lesznie.

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno:
9. Bartosz Smektała
10. Benjamin Cook
11. Andzejs Lebedevs
12. Keynan Rew
13. Grzegorz Zengota
14. Hubert Jabłoński
15. Antoni Mencel
16.

KS Apator Toruń:
1. Patryk Dudek
2. Robert Lambert
3. Wiktor Lampart
4. Paweł Przedpełski
5. Emil Sajfutdinow
6. Krzysztof Lewandowski
7. Antoni Kawczyński
8.

20230820 DSC07073
Fot. Kazimierz Kożuch
GKM Grudziądz
Fot. Czarny Productions

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *