Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Czas na hit 2. kolejki. Tauron Włókniarz Częstochowa – Platinum Motor Lublin [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Czas na hit 2. kolejki. Tauron Włókniarz Częstochowa – Platinum Motor Lublin [ZAPOWIEDŹ]

Koło tego spotkania nie można przejść obojętnie. Nawet jeśli obie drużyny swoją najwyższą formę szykują przede wszystkim na fazę play-off, to w niedzielę odbędzie się ważny sprawdzian dla obu ekip. Tauron Włókniarz Częstochowa podejmie na własnym stadionie Platinum Motor Lublin. Dodatkowych smaczków i podtekstów jest wiele, a i bez nich mecz zapowiada się znakomicie.

Triumf Polaków i prezent urodzinowy w jednym – Dominik Kubera o finale DME

Częstochowę na całe szczęście omijają opady obecne niemal w całym kraju. Nawet położona na wszelki wypadek plandeka, w praktyce nie była potrzebna, bo pod Jasną Górą od paru dni pogoda jakby dawała znaki, że hit PGE Ekstraligi musi się odbyć i nic w tym nie przeszkodzi. Zapomnijmy więc o warunkach. Na torze spotkają się dwie świetne drużyny i na tym się skupmy.

Tauron Włókniarz Częstochowa przystępuje do spotkania po remisie na wyjeździe w Grudziądzu. „Lwom” nie udało się przełamać klątwy grudziądzkiego owalu, na którym nadal nie wygrali po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej. Remis jednak należy przyjąć pozytywnie ze względu na to, że tuż przed meczem okazało się, że niezdolny do jazdy był jeden z liderów Włókniarza z zeszłego sezonu, Kacper Woryna. Na szczęście dla ekipy Lecha Kędziory z dobrej strony pokazali się juniorzy, którzy zatuszowali nieco nieobecność Rybniczanina i słabszą dyspozycję Mikkela Michelsena oraz Jakuba Miśkowiaka.

To właśnie na tę ostatnią dwójkę liczą kibice w Częstochowie najbardziej. Duńczyk i Polak muszą pojechać dużo lepsze zawody niż te w Grudziądzu, jeśli Włókniarz chce niedzielny mecz wygrać. Dla Michelsena będzie to pracowity dzień. Będzie on bowiem rywalizował rano w Finale „B” Drużynowych Mistrzostw Europy w Pardubicach, by potem przemierzyć niemal 400 kilometrów pod Jasną Górę. Na szczęście czasu ma dość dużo. Dla Michelsena i Maksyma Drabika będzie to szczególny mecz. Wszak obaj przed sezonem zamienili Motor na Włókniarz i w niedzielny wieczór zmierzą się ze swoimi byłymi kolegami.

W drużynie Platinum Motor Lublin jest jednak zawodnik, który zimą obrał przeciwny kierunek. Fredrik Lindgren powędrował do ekipy mistrza Polski, niejako na miejsce Mikkela Michelsena. Większość częstochowskich kibiców ocenia tę zmianę pozytywnie dla swojego klubu, jednak Fredrik Lindgren z całą pewnością będzie chciał wykorzystać swoją znajomość owalu przy ulicy Olsztyńskiej. Ciekawe jest również to, jak na prezentacji doświadczonego zawodnika przywita częstochowska publiczność. Nie jest tajemnicą, że relacja na linii Lindgren-kibice Włókniarza miała wiele wzlotów, ale jeszcze więcej upadków.

Na Szwedzie nie ciąży jednak żadna presja. Ta rozkłada się bowiem w drużynie Motoru na wszystkich seniorów oraz Mateusza Cierniaka. Każdy z tych zawodników potrafi osiągać kapitalne wyniki i prowadzić swój zespół do zwycięstw. Oczywiście wszystkie oczy będą zwrócone szczególnie na Bartosza Zmarzlika, dla którego będzie to pierwszy oficjalny mecz w nowych barwach. Kolejnym debiutantem w ekipie aktualnego Drużynowego Mistrza Polski będzie Jack Holder. Będzie to mocny test dla Australijczyka, bo nie jest dla nikogo tajemnicą, że na częstochowskim torze z reguły wyjątkowo mu nie szło.

Nie można wyobrazić sobie lepszego sprawdzianu możliwości obu drużyn. Po niedzielnym wieczorze będziemy o wiele mądrzejsi, jeśli chodzi o układ sił w PGE Ekstralidze. Należy jednak pamiętać, że Tauron Włókniarz Częstochowa po raz pierwszy wyjedzie na swój tor w meczu ligowym, a rozłożona plandeka nie pozwoliła przeprowadzić treningów w ostatnich dniach przed meczem. Platinum Motor Lublin pojedzie z kolei swój pierwszy mecz w ligowym sezonie. Medali na pewno bezpośredniu po spotkaniu nikt rozdawać nie będzie.

Start do pierwszego biegu w niedzielę, 16 kwietnia o godzinie 19:15. Transmisja spotkania na Canal+Sport 5 oraz Canal+Online.

Awizowane składy:

Platinum Motor Lublin
1. Jarosław Hampel
2. Dominik Kubera
3. Fredrik Lindgren
4. Jack Holder
5. Bartosz Zmarzlik
6. Kacper Grzelak
7. Mateusz Cierniak

Tauron Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Jakub Miśkowiak
11. Maksym Drabik
12. Kacper Woryna
13. Mikkel Michelsen
14. Kajetan Kupiec
15. Franciszek Karczewski

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *