Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Co się stało ze Stalą po odejściu Marka Grzyba? Ocenia sam zainteresowany

dotacji

Autor: Redakcja

Co się stało ze Stalą po odejściu Marka Grzyba? Ocenia sam zainteresowany

Od odejścia Marka Grzyba w Stali Gorzów sporo się zmieniło. Przypomnijmy, że 47-latek pełnił rolę Prezesa klubu żużlowego Stal Gorzów od 2019 roku do czasu zatrzymania go przez Krajową Administrację Skarbową w 2022 roku. Aktualnie „głową” Stali Gorzów jest Waldemar Sadowski, który objął to stanowisko w miejsce Marka Grzyba.

Prezydent Tarnowa odpowiada na apel klubu

Założeniem, którym były prezes szczycił się za swojej kadencji, było stworzenie „Stalowej rodziny”, która polegała na „łączeniu, a nie dzieleniu ludzi”. Tym właśnie kierował się podczas dobierania m.in. zarządu klubu, który łączył osoby z różnych środowisk.

Grzyb pozytywnie mówi o swojej kadencji. Wspomina to jako czas świetnych i wiele uczących rozmów, nauki sportu żużlowego i początku miłości do tego sportu:

My stworzyliśmy coś pięknego, coś wspólnego pod hasłem „Stalowej rodziny”, sponsorzy, kibice, wszyscy wierzyliśmy w ten sukces i wszyscy do tego sukcesu się dokładaliśmy.

Opinia, z jaką podzielił się w wywiadzie, odnosząca się do nowego zarządu niesie za sobą delikatny niepokój: – Przed nowym zarządem jest czas pewnego sprawdzianu. Ten czas dopiero nastąpi po tym sezonie. Ponieważ aktualny prezes przejął klub, można powiedzieć, kiedy był poukładany i w pewien sposób wyprowadzony finansowo w całkiem innej kondycji, niż kiedy ja go przejmowałem w roku 2019.

Za rządów Marka Grzyba Stal Gorzów, jak sam twierdzi, mogła rywalizować budżetowo z najbogatszymi klubami żużlowymi w Polsce, ponieważ stawała się „coraz silniejsza”.

Nie ukrywajmy, Gorzów to nie jest bogate miasto. Oczywiście Stal Gorzów jest pewną „religią” i ma mnóstwo fanów za sobą, którzy kochają od lat ten klub i dzięki temu udało nam budować się ten budżet, bo nie ukrywajmy, ale bez środków finansowych sportu nie ma. Dzisiaj w tak profesjonalnej lidze pieniądze są również bardzo potrzebne, bo dzięki tym właśnie środkom zapewnia się kontrakty z najlepszymi zawodnikami. Tak jak powiedziałem, że przyjdzie czas na ocenę nowego zarządu.

Tymi słowami były prezes podkreślił, że sprawdzian dla Stali Gorzów dopiero nadchodzi.

MAGAZYN ŻUŻLOWY. Kliknij TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *