Co dalej z Polonią?

Jakiś czas temu pojawiło się wiele informacji i zdjęć dotyczących klubu i stadionu Polonii Piła. Wiadomości te nie są pocieszające. Owal na tę chwilę nie nadaje się do użytku, zarasta trawą. Nie będzie łatwo odbudować tego, co niszczeje w tej chwili.


Jak wiadomo, działacze Polonii chcieliby się podjąć odbudowy czarnego sportu w tym mieście. Jednak dobre chęci to nie wszystko – władze miasta całkowicie odsunęły od siebie ten temat, nie odpowiadając przez pewien czas nawet na pisma związane z pilskim żużlem.

IMG 4095 1


Jakiś czas temu, na odpowiedź zdecydował się wiceprezydent miasta Piła – powiedział on, że niestety nie ma możliwości dzierżawy stadionu temu konkretnie zarządowi. Swoją decyzje poparł dość silnym argumentem – zarząd ma dług wobec Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Co w takim razie będzie dalej?
Władze miasta oczekują konkretnej deklaracji i pomysłu na odbudowę stadionu i sportu w tym mieście oraz listę sponsorów, którzy będą chcieli finansować ten sport.
Kibice bardzo chcą powrotu czarnego sportu na pilski stadion. Wyrazili to poprzez akcję “Idziemy dla Polonii” – kibice spotkali się na stadionie swojej drużyny.


Ciężko jest w tej chwili stwierdzić jak potoczą się losy klubu, jednak miejmy nadzieję, że za te sprawy weźmie się ktoś z pomysłem i zapałem do ciężkiej pracy.

fot. Facebook kibiców Polonii PiłaDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *