Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Cellfast Wilki Krosno zaprzeczają spekulacjom. Nie ma tematu Łaguty

Cellfast Wilki Krosno

Autor: Jakub Bielak

Oceń Wpis

Cellfast Wilki Krosno zaprzeczają spekulacjom. Nie ma tematu Łaguty

Dzisiaj rano Interia przekazała informację, jakoby Wilki Krosno były zainteresowane sprowadzeniem w swoje szeregi Grigorija Łaguty. Jest to o tyle szokująca informacja, że Rosjanin w zeszłym roku niezwykle kontrowersyjnie wypowiadał się na temat wojny na Ukrainie i wydawało się, że jego kariera na żużlu w Polsce jest zakończona. 

W poniedziałek egzamin o polską licencję dla Łaguty i Sajfutdinowa

Cellfast Wilki Krosno według informacji uzyskanych przez dziennikarzy Interii mają być mocno zainteresowane sprowadzeniem uznanego w środowisku żużlowym Rosjanina. Łaguta, choć z początkiem sezonu skończy już 39 lat, byłby niewątpliwie wzmocnieniem dla beniaminka. Warto zaznaczyć, że Grigorij Łaguta mógłby rozpocząć rywalizację w najlepszej żużlowej lidze świata dopiero od czwartej kolejki. Najpierw jednak musiałby uzyskać łotewską licencję, a żeby tak się stało, musi się on zrzec rosyjskiego obywatelstwa. O startach jako Polak w jego przypadku nie ma mowy.

Sam zainteresowany w rozmowie dla Interii powiedział, że osobiście nie słyszał o żadnej ofercie z Krosna, ale na pewno przydałby się zespołowi i jest gotowy do powrotu do PGE Ekstraligi:

Nie wiedziałem o tym… Pierwszy raz słyszę… Nie wiem, kto rozsiał taką plotkę. Chociaż byłbym bardzo zadowolony, gdybym miał taką możliwość. Gwarantowałbym dużo punktów, szczególnie w Krośnie. 

Cellfast Wilki Krosno za pośrednictwem oficjalnego klubowego profilu na Twitterze stanowczo zaprzeczyły tym informacjom. Pod udostępnionym artykułem dotyczącym zainteresowania usługami 38-letniego Łaguty, oficjalny profil klubu napisał:

Reklamy

“Prosimy nie łączyć naszego klubu z tą informacją “około transferową”. Nie było i nie ma takiego tematu”.

Wobec tak jasnego i twardego stanowiska klubu, możemy zakładać, że tematu pozyskania Grigorija Łaguty faktycznie nie ma. Cellfast Wilki Krosno strzelałyby sobie w innym przypadku w stopę, wywołując bardzo negatywne emocje zarówno wśród kibiców jak i sponsorów, gdyby jednak rzeczony zawodnik trafił do klubu. Wszyscy wiemy, jak o wojnie za naszą wschodnią granicą wypowiadał się w 2022 roku Grigorij Łaguta i raczej w ciemno można przewidywać potencjalny odbiór jego postaci na polskich stadionach. 

fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY. Kliknij TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×