Żużel - Best Speedway Tv

Cellfast Wilki Krosno zaprzeczają spekulacjom. Nie ma tematu Łaguty | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Cellfast Wilki Krosno

Cellfast Wilki Krosno zaprzeczają spekulacjom. Nie ma tematu Łaguty

Cellfast Wilki Krosno zaprzeczają spekulacjom. Nie ma tematu Łaguty

Dzisiaj rano Interia przekazała informację, jakoby Wilki Krosno były zainteresowane sprowadzeniem w swoje szeregi Grigorija Łaguty. Jest to o tyle szokująca informacja, że Rosjanin w zeszłym roku niezwykle kontrowersyjnie wypowiadał się na temat wojny na Ukrainie i wydawało się, że jego kariera na żużlu w Polsce jest zakończona. 

W poniedziałek egzamin o polską licencję dla Łaguty i Sajfutdinowa

Cellfast Wilki Krosno według informacji uzyskanych przez dziennikarzy Interii mają być mocno zainteresowane sprowadzeniem uznanego w środowisku żużlowym Rosjanina. Łaguta, choć z początkiem sezonu skończy już 39 lat, byłby niewątpliwie wzmocnieniem dla beniaminka. Warto zaznaczyć, że Grigorij Łaguta mógłby rozpocząć rywalizację w najlepszej żużlowej lidze świata dopiero od czwartej kolejki. Najpierw jednak musiałby uzyskać łotewską licencję, a żeby tak się stało, musi się on zrzec rosyjskiego obywatelstwa. O startach jako Polak w jego przypadku nie ma mowy.

Sam zainteresowany w rozmowie dla Interii powiedział, że osobiście nie słyszał o żadnej ofercie z Krosna, ale na pewno przydałby się zespołowi i jest gotowy do powrotu do PGE Ekstraligi:

Nie wiedziałem o tym… Pierwszy raz słyszę… Nie wiem, kto rozsiał taką plotkę. Chociaż byłbym bardzo zadowolony, gdybym miał taką możliwość. Gwarantowałbym dużo punktów, szczególnie w Krośnie. 

Cellfast Wilki Krosno za pośrednictwem oficjalnego klubowego profilu na Twitterze stanowczo zaprzeczyły tym informacjom. Pod udostępnionym artykułem dotyczącym zainteresowania usługami 38-letniego Łaguty, oficjalny profil klubu napisał:

“Prosimy nie łączyć naszego klubu z tą informacją “około transferową”. Nie było i nie ma takiego tematu”.

Reklamy

Wobec tak jasnego i twardego stanowiska klubu, możemy zakładać, że tematu pozyskania Grigorija Łaguty faktycznie nie ma. Cellfast Wilki Krosno strzelałyby sobie w innym przypadku w stopę, wywołując bardzo negatywne emocje zarówno wśród kibiców jak i sponsorów, gdyby jednak rzeczony zawodnik trafił do klubu. Wszyscy wiemy, jak o wojnie za naszą wschodnią granicą wypowiadał się w 2022 roku Grigorij Łaguta i raczej w ciemno można przewidywać potencjalny odbiór jego postaci na polskich stadionach. 

fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY. Kliknij TUTAJ.

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×