Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

CANAL+ SPEEDWAY wydało oświadczenie odnośnie IMP w Krośnie!

Żużel
Fot. Michał Szmyd

Autor: Dawid Ociepa

CANAL+ SPEEDWAY wydało oświadczenie odnośnie IMP w Krośnie!

Pokłosie wczorajszego odwołania zawodów 3. rundy Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski sporo krytyki kibiców spadło na GKSŻ, jak i na telewizję, która oprócz transmitowania zawodów, jest również tytularnym sponsorem cyklu. W związku z tym, na oficjalnym facebookowym profilu Canal+ Speedway zostało opublikowane oświadczenie.

Żużel. Spotkanie ostatniej szansy dla “Gołębi”, Częstochowa VS Grudziądz [AWIZOWANE]

Kibiców poinformowano, że podobnie jak oni, nadawca cyklu jest zaskoczony całym przebiegiem zdarzeń. Nikt nie ukrywa, że cała ta sytuacja w ogóle nie powinna się wydarzyć. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, ze sam partner tytularny nie wie, co dokładnie doprowadziło do takiego zbiegu okoliczności.

Jako partner tytularny i oficjalny nadawca cyklu IMP jesteśmy zaskoczeni sposobem organizacji finałów i podobnie jak kibice oczekujemy oficjalnych wyjaśnień ze strony Głównej Komisji Sportu Żużlowego PZM. Zależy nam przede wszystkim na ustaleniu faktów i rzeczywistych okoliczności, które doprowadziły do odwołania niedzielnych i poniedziałkowych zawodów w Krośnie. Te nadal pozostają dla nas niejasne. Liczymy jednocześnie, że organizatorzy wyciągną właściwe wnioski i podejmą wszystkie możliwe działania, aby cykl nie został zakończony w atmosferze skandalu.

Nadal nie wiemy, kiedy i gdzie odbędzie się kolejna próba rozegrania zawodów. Nieoficjalnie mówi się o czwartku, ale na oficjalny komunikat trzeba będzie jeszcze poczekać.

Cała afera uderza przede wszystkim w Cellfast Wilki Krosno. Niejednokrotnie media grzmiały na temat tamtejszego stanu toru, a przyjezdni zawodnicy często na niego narzekali. Po zatrudnieniu w roli toromistrza Grzegorza Węglarza, który w przeszłości zajmował się między innymi nawierzchnią toru na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu i po wykonaniu planu naprawczego wydawało się, że wszystko z torem przy ulicy Legionów już jest wszystko w porządku. Niestety, co zobaczyliśmy w niedzielę, czy w poniedziałek, już nie jesteśmy niczego pewni.

Nie ucierpiał tylko na tym finał IMP, wszak zaplanowany na dzisiaj mecz 15. kolejki Ekstraligi U-24 pomiędzy Orlen Cellfast Wilkami Krosno i U24 Beckhoff Spartą Wrocław również został przełożony.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

https://www.youtube.com/watch?v=OWUST0pCIeY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *