Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Były zawodnik Stali Gorzów uderza w lokalnego rywala

Stali Gorzów
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Były zawodnik Stali Gorzów uderza w lokalnego rywala

Derby Lubuskie są jedną z największych lokalnych rywalizacji w polskim żużlu. W tym roku z racji powrotu Falubazu Zielona Góra do PGE Ekstraligi znów będzie nam dane oglądanie emocjonujących spotkań pomiędzy gorzowianami a zielonogórzanami. Wielu kibiców z obu miast i nie tylko już czeka na hitowe starcia. Odnośnie derbów w mocnych słowach wypowiedział się były zawodnik Stali Gorzów.

Rywalizacja gorzowsko-zielonogórska toczy się nie tylko na torze, ale również wśród fanów. Jak w wielu przypadkach derbowych rywali, nie przepadają oni za sobą, co podgrzewa atmosferę spotkań obu ekip. To również czyni je bardzo ważnym wydarzeniem dla kibiców zarówno Falubazu jak i Stali, gdyż bardzo pragną oni tego, żeby ich drużyna okazała się lepsza od rywali.

W środę na antenie Telewizji Gorzów podczas programu dotyczącego żużla i Stali Gorzów Marek Towalski, były żużlowiec żółto-niebieskich, wypowiadał się między innymi o szansach gorzowian w nadchodzącym sezonie PGE Ekstraligi. Emerytowany zawodnik wskazał na to, że jego zdaniem liga będzie bardzo wyrównana i nie podejmie się on typowania miejsca, na którym sezon zakończą „Stalowcy”. Kiedy prowadzący program Ireneusz Maciej Zmora zwrócił się do niego, by uspokoił widzów i powiedział, że wygrają oni z Falubazem, Towalski postanowił odpowiedzieć, nawiązując do znanej przyśpiewki, uderzającej w zielonogórski klub.

– Z Falubazem, to my zawsze wygramy, bo „Zdechł pies” – powiedział na antenie Telewizji Gorzów Towalski.

Na wypowiedź byłego zawodnika Stali nie zareagowali najlepiej kibice, którzy negatywnie ocenili jego postawę, wskazując, że nie przystoi ona osobie, która kandyduje do rady miasta Gorzowa Wielkopolskiego. W tym przypadku należy również pamiętać, że nie można łączyć tych słów z samym klubem z Gorzowa. Do samej wypowiedzi odniósł się również Falubaz Zielona Góra, który w serwisie X pod wpisem Kamila Siałkowskiego napisał: „Bardzo rozsądna i mądra wypowiedź. Gratulujemy poziomu„.

Prezes Stali Gorzów
Fot. Paweł Wilczyński
MAAS 170523 2.2
Fot. Marta Astachow

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *