Żużel - Best Speedway Tv

Bjarne Pedersen pożegnał się z żużlem wśród Piratów i Panter | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bjarne Pedersen pożegnał się z żużlem wśród Piratów i Panter

Pedersen

Bjarne Pedersen pożegnał się z żużlem wśród Piratów i Panter

Drugi w historii drużyny Poole Pirates zawodnik z największą liczbą zdobytych punktów nie wyobrażał sobie innego miejsca aby pożegnać się z ukochaną dyscypliną sportu i jej kibicami. Dlatego to właśnie na torze Wimborne Road, w środę 30 marca 2022 roku odbył się pożegnalny mecz Bjarne Pedersena, w którym przeciwko sobie stanęły zespoły Poole Pirates i Peterborough Panthers. Wybór akurat tych ekip także nie był przypadkowy. W drużynie gospodarzy duński zawodnik występował przez dziesięć sezonów, a z ekipą gości w ostatnim sezonie sięgnął po tytuł mistrzowski.

bjarne

W udzielonym, przed meczem wywiadzie Pedersen przyznał, że nie mogło być lepszego miejsca, by pożegnać się z brytyjskim speedwayem i zakończyć żużlową karierę, niż tor w Poole.

„Jeździłem z tą drużyną przez dziesięć sezonów i mam wiele wspaniałych wspomnień, zbyt wiele, aby wyróżnić którekolwiek z nich. Ale chciałem być w Poole, aby pożegnać się z fanami tutaj, ponieważ zawsze bardzo mnie wspierali” – zwierzył się Duńczyk.

Sam Bjarne Pedersen nie wziął udziału w spotkaniu i z wysokości trybun oglądał zwycięstwo Piratów, którzy pokonali Pantery 55:35.

Siła miejscowej drużyny opierała się w środowy wieczór na duecie braci Cook. Zach przywiózł 10 punktów i dwa bonusy w czterech biegach, i dopiero w finałowej gonitwie musiał uznać wyższość Steve’a Worralla, Hansa Andersena i Scotta Nicholsa. Ben dołożył 8 oczek i bonus w czterech startach. Wyniki braci Cook poparte zostały solidnymi występami kapitana drużyny Danny’ego Kinga, a także Richarda Lawsona i Steve’a Worralla, co w efekcie końcowym dało 20-punktowe zwycięstwo. W ekipie gości najlepiej zaprezentował się były zawodnik Piratów Hans Andersen, który zdobył 10 punktów z bonusem.

Poole Pirates – Peterborough Panthers 55:35

Poole Pirates 55: Zach Cook 10+2, Danny King 10, Steve Worrall 9+1, Richard Lawson 8+2, Ben Cook 8+1, Drew Kemp 7+1, Kyle Newman 3

Peterborough Panthers 35: Hans Andersen 10+1, Scott Nicholls 9+2, Ulrich Ostergaard 5, Jordan Palin 5, Michael Palm Toft 3, Alfie Bowtell 2, Nathan Ablitt 1+1

fot. poole-speedway.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×