Żużel - Best Speedway Tv

Australijski wieczór na East of England Arena | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Australijski

Australijski wieczór na East of England Arena

Australijski wieczór na East of England Arena

W poniedziałek na torach brytyjskiej Premiership odjechano dwa kolejne spotkania. Tym razem Peterborough Panthers zmierzyli się z Ipswich Witches, a Belle Vue Aces z Sheffield Tigers.

Ekipa Ipswich Witches do starcia z Peterborough Panthers przystąpiła w optymalnym zestawieniu, z czterema Australijczykami w składzie: Jasonem Doylem, Troyem Butchelorem, Aaronem Summersem oraz zakontraktowanym w sierpniu Rohanem Tungatem. Tymczasem zespół z Peterborough wystąpił bez Urlicha Osteagaarda, Michaela Palm-Tofta i Hansa Andersena. Za tego ostatniego stosowane było zastępstwo zawodnika, a pozostałą dwójkę zastępowali „goście”, w osobach Simona Lamberta i kolejnego Australijczyka Josha Pickeringa.

Dackarna i Rospiggarna pewnie awansują. Wygrana Vastervik Speedway

Początek spotkania na East of England Arena był bardzo wyrównany, a gospodarze po siedmiu biegach wypracowali sobie jedynie dwa punkty przewagi, prowadząc z Wiedźmami 22:20. Jednak w kolejnych pięciu starciach, ku zaskoczeniu i radości zgromadzonych na trybunach kibiców, Pantery powiększyły przewagę do ośmiu punktów, prowadząc już 40:32. Do meczowej wygranej brakowało im zatem jedynie sześciu oczek, które musieli zgromadzić w trzech startach.

Jednak ku zaskoczeniu obserwatorów spotkania trzy ostanie biegi należały do przyjezdnych. Najpierw w biegu trzynastym pech dopadł Chrisa Harrisa, który na starcie miał defekt motocykla. Ułatwiło to wygraną Doylowi, który jako pierwszy minął linię mety, przed swym rodakiem Pickeringiem i kolegą z drużyny Kingiem. Dwa punkty zostały odrobione. Podobnie bieg czternasty zakończył się wygraną gości 2:4 i ponownie w roli głównej wystąpił Jason Doyle, który w ramach zmiany taktycznej zastąpił Andersa Rowe’a. Australijczyk po atomowym starcie z czwartego pola założył na pierwszym łuku pozostałych zawodników, nie oddając już prowadzenia do samej mety.

Punkt dołożył także Tungate, który mimo słabszego startu minął podczas trzeciego okrążenia Nichollsa. Drugi przyjechał Basso i tym sposobem Wiedźmy odrobiły kolejne dwa punkty, doprowadzając do stanu 44:40 przed biegiem nominowanym.

W piętnastym starciu pod taśmą stanęli Rohan Tungate, Benjamin Basso, Jason Doyle i Josh Pikcering. i to australijska para z Ipswich lepiej wyszła spod taśmy obejmując po pierwszym łuku podwójne prowadzenie, którego nie oddała do końca, spokojnie kontrolując bieg, mimo wściekłych ataków rodaka Pickeringa. Wygrana Witches 5:1 w piętnastym biegu doprowadziła do wyniku 45:45, co oznaczało, że mecz zakończy bieg dodatkowy – „Super Heat”.

Do decydującego biegu menedżerowie oby ekip desygnowali tych samych zawodników, z tym że żużlowcy gospodarzy zamienili się polami startowymi. Manewr ten nic nie dał gospodarzom, a ostatnie starcie tego meczu zakończyło się także podwójną wygraną gospodarzy 7:2, po szalonym ataku Tungate’a, który jadąc na ostatniej pozycji, minął na dystansie obu zawodników gospodarzy. W ten sposób, po bardzo emocjonującej końcówce meczu to Wiedźmy ostatecznie dopisały sobie trzy punkty w tabeli, zaś Pantery musiały zadowolić się jedynie punktem pocieszenia.

Peterborough Panthers – Ipswich Witches 45:45 (7:2)

Peterborough Panthers 45: Benjamin Basso 11+1, Josh Pickering 11, Simon Lambert 8, Scott Nicholls 6+2, Jordan Jenkins 6+1, Chris Harris 3+1, Hans Andersen z/z

Ipswich Witches 45: Jason Doyle 17, Rohan Tungate 11+1, Aaron Summers 5+2, Troy Batchelor 4+2, Danny King 4, Paul Starke 3, Anders Rowe 1+1

W drugim poniedziałkowym spotkaniu na National Speedway Stadium Belle Vue Aces bez większych problemów pokonały Sheffield Tigers 54:36, i tym samym zapewniły sobie miejsce w fazie play-off. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy spokojnie budowali swoją przewagę nad Tygrysami. Tylko trzy wygrane drużynowo biegi przez gości to było zbyt mało by zespół z Sheffield mógł myśleć o urwaniu punktów ekipie z Manchesteru. Najwięcej punktów dla Tygrysów przywieźli Nicolai Klindt (12) i Jack Holder (10 +1). W drużynie Asów najwięcej oczek zgromadził kapitan zespołu – Brady Kurtz (13).

Belle Vue Aces – Sheffield Tigers 54:36

Belle Vue Aces 54: Brady Kurtz 13, Norick Blodorn 10+3, Matej Zagar 8+1, Max Fricke 7+1, Tom Brennan 7+1, Charles Wright 6+1, Jye Etheridge 3+1

Sheffield Tigers 36: Nicolai Klindt 12, Jack Holder 10+1, Kyle Howarth 5, Lewis Kerr 4+1, Adam Ellis 2, Justin Sedgmen 2, Connor Mountain 1

W tabeli prowadzą Ipswich Witches z 40 punktami, przed Belle Vue Aces (35 pkt), Wolverhampton Wolves (34 pkt) i Sheffield Tigers (34 pkt).

fot. Stephen Waller/fb/IpswichWitches

Zostaw komentarz

×