Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Apator i Motor ze składami awizowanymi na niedzielne spotkanie

żużel
fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

Autor: Norbert Giżyński

Apator i Motor ze składami awizowanymi na niedzielne spotkanie

Po dwutygodniowej przerwie PGE Ekstraliga wznawia zmagania. W jednym ze spotkań 6. kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej For Nature Solutions KS Apator Toruń zmierzy się na swoim terenie z obrońcą tytułu, Platinum Motorem Lublin. To starcie odbędzie się w niedzielę (21 maja) o godzinie 19.15. Poznaliśmy właśnie składy obydwu zespołów.

Krystian Pieszczek wypożyczony do Texom Stal Rzeszów!

Gospodarze wystawili swoje najmocniejsze zestawienie. O ich sile stanowić będzie przede wszystkim Emil Sajfutdinow. Rosjanin z polskim paszportem, jak na razie, pełni rolę zdecydowanego lidera „Aniołów”. Ponadto wystąpią m.in. Robert Lambert, Patryk Dudek i Paweł Przedpełski. Toruńscy fani liczą z pewnością na przebudzenie dwóch ostatnich zawodników.


Przyjezdni natomiast do tej potyczki przystąpią osłabieni, brakiem Dominika Kubery. Wychowanek Unii Leszno, podczas kwalifikacji na dzień przed rundą Grand Prix w Warszawie, uczestniczył w groźnie wyglądającym wypadku, który wykluczył go z jazdy na co najmniej kilka tygodni. Nabawił się kontuzji kręgu TH12. Za popularnego „Domina” zaprezentuje się, z numerem czwartym na kevlarze, Kacper Grzelak. Poza tym trener Maciej Kuciapa razem z menadżerem Jackiem Ziółkowskim poślą do boju swoje najmocniejsze ogniwa w postaci: Bartosza Zmarzlika, Fredrika Lindgrena, Jarosława Hampela oraz Jacka Holdera. Parę juniorską wespół z Mateuszem Cierniakiem tym razem stworzy Bartosz Bańbor.


For Nature Solutions KS Apator Toruń:
9. Paweł Przedpełski
10. Robert Lambert
11. Patryk Dudek
12. Wiktor Lampart
13. Emil Sajfutdinow
14. Krzysztof Lewandowski
15. Mateusz Affelt
16.

Platinum Motor Lublin:
1. Jarosław Hampel
2. Jack Holder
3. Fredrik Lindgren
4. Kacper Grzelak
5. Bartosz Zmarzlik
6. Bartosz Bańbor
7. Mateusz Cierniak
8.


Za: speedwayekstraliga.pl

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *