Żużel - Best Speedway Tv

Andrzej Rusko chce by rywale płacili za duże zwycięstwa jego zawodnikom | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Andrzej Rusko

Andrzej Rusko chce by rywale płacili za duże zwycięstwa jego zawodnikom

Andrzej Rusko chce by rywale płacili za duże zwycięstwa jego zawodnikom

Podczas ostatniego spotkania mistrzów Polski – BETARD SPARTY Wrocław z zespołem ZOOLESZCZ GKM Grudziądz, Andrzej Rusko w rozmowie z Robertem Kościechą oraz Michałem Korościelem pochwalił się swoim oryginalnym pomysłem na temat płacenia zawodnikom za ich zdobycze punktowe.

AFFE10DE F171 481F 90CA D17056027431

Według właściciela WTS, problem leży w zbyt dużej dysproporcji między klubami, a co za tym idzie już od inauguracji sezonu mamy kilka meczów w których ostateczny rezultat zakończył się różnicą większą niż 10 punktów. “We Wrocławiu jak jechaliśmy z Toruniem siedział Adam Krużyński to sam mówił, przynajmniej księgowa się cieszy. Ale moja się martwi”- opowiada Andrzej Rusko. “Do 55 płaci gospodarz, resztę płacą oni, my po meczu z Toruniem musieliśmy płacić za 66 punktów.” – kończy podczas relacji wideo w GKM TV.

Sprawę tłumaczy tym, że widoczne są bardzo duże dysproporcje pomiędzy pierwszą a ostatnią drużyną w lidze a dane rozwiązanie ma motywować tą najsłabszą drużynę do efektywniejszej jazdy. Tak śmiałym w propozycjach nie był przedstawiciel GKM Grudziądz, “Ja się na polityce nie znam, ja tyle uczę by jechali w lewo i byli bezpieczni.”– odpowiada krótko Kościecha. Po tym stwierdzeniu wszyscy zgromadzeni uznali, że to prawda i każdy martwi się o to za co jest odpowiedzialny i jaka jest jego funkcja.

Światem żużla rządzi ciągła zmiana, w życie wchodzą nowe zasady, rozporządzenia i wymogi. Właściciele klubów i menagerowie z pewnością mają wiele własnych pomysłów na ulepszanie ligi. Niestety rzadko kiedy oczekiwania i marzenia prezesów są realizowane. A co wy sądzicie o nowym pomyśle prezesa Rusko.

fot. SpeedwayEkstraliga/GKM Grudziądz

Zostaw komentarz

0/100

×