Przejdź do treści
Aktualności

Andrzej Lebiediew najlepszy w sportach motorowych na Łotwie

Lebiediew

Autor: Jakub Żak

Andrzej Lebiediew najlepszy w sportach motorowych na Łotwie

Na Łotwie odbyła się gala, na której wybrano najlepszych sportowców kraju w 2021 roku. Jedna z nagród trafiła do zawodnika Wilków Krosno Andrzeja Lebiediewa, który zwyciężył w kategorii sportów motorowych.

Łotysz w minionym roku został Drużynowym Wicemistrzem Szwecji z Eskilstuną Smederną, z Wilkami Krosno wygrał rundę zasadniczą, ale sezon eWinner 1. Ligi zakończył na 2. miejscu. W Rosji natomiast zdobył złoto jako zawodnik Mega Łady Togliatti.

Indywidualnie startował w cyklu SEC, który zakończył na 11. pozycji. Wziął również udział w Grand Prix Challenge, nie udało mu się awansować do Mistrzostw Świata, ale pokazał się z bardzo dobrej strony i zajął 6. miejsce. W eWinner 1. Lidze miał 6. średnią biegową (2,170), a w Indywidualnych Mistrzostwach rozgrywek dostał się do barażu i ostatecznie został 5. zawodnikiem ligi.

Najbardziej istotne były jednak jego sukcesy z reprezentacją. Jako kluczowy zawodnik drużyny Lebiediew pomógł Łotyszom po raz pierwszy w historii dostać się do finału Speedway of Nations, w którym razem z Michaiłowem i Gustsem wywalczyli 6. miejsce. Do tego Lebiediew w parze z Kostygowem zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Europy Par.

Patrząc na te osiągnięcia, nie dziwi fakt, że zawodnik Wilków Krosno został uznany za najlepszego sportowca roku w kategorii sportów motorowych na Łotwie. Andrzejowi należy jedynie pogratulować udanego roku i wyróżnienia na szczeblu krajowym, oraz życzyć powodzenia w zbliżającym się sezonie.

fot. Latvijas Olimpiskā Komiteja/Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×