Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/Wywiady

Andreas Lyager: „Tak, miałem takie oferty, ale nie będę jeździł w Ekstralidze z powodu przepisu U-24, tylko dlatego że jestem wystarczająco dobry.”

Andreas Lyager: „Tak, miałem takie oferty, ale nie będę jeździł w Ekstralidze z powodu przepisu U-24, tylko dlatego że jestem wystarczająco dobry.”

Autor: Dawid Procajło

Andreas Lyager: „Tak, miałem takie oferty, ale nie będę jeździł w Ekstralidze z powodu przepisu U-24, tylko dlatego że jestem wystarczająco dobry.”

Miałeś bardzo udany zeszły sezon, swoją jazdą zwróciłeś uwagę klubów Ekstraligi, zdradź proszę czy przed obecnym sezonem dostałeś poważne oferty z klubów najwyższej klasy rozgrywkowej? Jeśli tak to z ilu?
Andreas: Tak, miałem takie oferty, ale nie będę jeździł w Ekstralidze z powodu przepisu U-24, tylko dlatego że jestem wystarczająco dobry.

Ostatecznie postanowiłeś pozostać w 1 lidze, co zdecydowało o tym by kontynuować swoją karierę dalej w Bydgoszczy?
Andreas: Bo w Bydgoszczy czuję się naprawdę dobrze i chciałem kontynuować tutaj swoją karierę by zostać czołowym zawodnikiem w 1 lidze i mam nadzieję, że niedługo po tym przejdę do Ekstraligi.

Polonia Bydgoszcz przed startem tegorocznych rozgrywek znacząco się wzmocniła, czy drużynie został postawiony najwyższy cel jakim jest awans do PGE Ekstraligi? Jakie są twoje indywidualne cele w tym sezonie?
Andreas: Mam taką nadzieję, że uda nam się w Bydgoszczy wjechać do Ekstraligi. Mój cel indywidualny to znaleźć się na koniec sezonu w TOP 5 najlepszych zawodników w pierwszej lidze.

Czy jesteś zadowolony ze swoich startów otwierających tegoroczne zmagania? Czy widzisz u siebie jeszcze jakieś rezerwy jeśli chodzi o swoją dyspozycję, sprzęt?
Andreas: Mieliśmy problemy z zapłonami i innymi rzeczami, a potem po prostu mieliśmy kilka gorszych dni, więc musimy kontynuować ciężką pracę, by pozbierać się do kupy i ruszyć naprzód.

Przez absencję Adriana Gały z pewnością nie łatwo jest Wam toczyć rywalizację w każdym meczu o wygraną, czy uważasz że bez niego macie szansę pokonać w najbliższej kolejce ROW Rybnik?
Andreas: Na pewno jest trudno bez Adriana, miejmy nadzieję że niebawem do Nas wróci, jednak poza ostatnim meczem, to na torze u siebie udowodniliśmy, że nadal jesteśmy mocni i potrafimy wygrywać.

Jakie miasto w Polsce najbardziej Ci się podoba i dlaczego jest to Bydgoszcz? Oczywiście żartuję, masz swoje ulubione miejsca w mieście w których spędzasz wolny czas?
Andreas: Lubię spędzać czas na torach i nie mam za bardzo czasu na zwiedzanie.

Od najbliższego weekendu kibice w naszym kraju wracają na trybuny. Jak bardzo Ci ich brakowało? Czy doping i presja z ich strony napędzają Cię do lepszej jazdy czy może w ostatnim okresie kiedy jeździliście przy pustych trybunach zmieniło się coś w tej kwestii?
Andreas: Tęsknię za nimi tak bardzo, to nie to samo ścigać się na pustym stadionie. Jestem bardzo zadowolony, że wrócą i będą mogli nas wesprzeć !!!

Życzę Ci powodzenia w kolejnych zawodach oraz dużo zdrowia na cały sezon.
Andreas: Dziękuję, Tobie również życzę dużo zdrowia.

Foto: Emila Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *