Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Adam Skórnicki zadowolony ze zwycięstwa w Ostrowie:  „Jechaliśmy po remis, a udało się wywieźć dwa punkty, dlatego bardzo się cieszę.” 

Adam Skórnicki
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Krzysztof Grzęda

Adam Skórnicki zadowolony ze zwycięstwa w Ostrowie:  „Jechaliśmy po remis, a udało się wywieźć dwa punkty, dlatego bardzo się cieszę.” 

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań pokonał w miniony weekend niespodziewanie Arged Malesę Ostrów na ich torze 47-43, po meczu swojej radości z tego wyniku nie krył Adam Skórnicki.

Sobotni mecz miał bardzo zaskakujący przebieg, bowiem to gospodarze byli stawiani w roli zdecydowanego faworyta tego starcia, ale goście postawili bardzo twarde warunki od samego początku. Po pierwszej serii prowadzili aż różnicą sześciu punktów, co było niemałą niespodzianką. W szczytowym momencie, po wyścigu szóstym był wynik 13-23, czyli zdecydowana przewaga drużyny ze Stolicy Wielkopolski.

„Trzeba obserwować, w sporcie i przyrodzie trzeba obserwować, wtedy człowiek jest mniej zaskoczony. Przez to my dzisiaj nie jesteśmy zaskoczeni. Wiedzieliśmy, z jakimi problemami od początku roku borykał się Ostrów, jak przebiegały tutaj mecze i było widać, że komfortowej sytuacji tutaj zawodnicy nie mają i dzisiaj pogoda również zadbała o to, aby gospodarze mieli więcej znaków zapytania, a my to wykorzystaliśmy. Tak jak do Rybnika nie jechaliśmy po punkty, tylko po to, żeby mieć jak najwięcej zawodników w formie, to dzisiaj jechaliśmy, wiedząc, że odrobiliśmy zadanie w Rybniku, jechaliśmy po remis, a udało się wywieźć dwa punkty, dlatego bardzo się cieszę. „ – tak Adam Skórnicki skomentował na gorąco występ swojego zespołu.

Przed meczem w Ostrowie całą noc była plandeka, której położenie miało zdecydowany wpływ na zachowywanie się nawierzchni oraz jej przygotowanie przez gospodarzy, według szkoleniowca „Skorpionów” dało to im pewną przewagę. – „Tak jak powiedziałem na początku, my przyjechaliśmy tutaj i widzieliśmy tor pod plandeką i nie musieliśmy się zastanawiać, co to będzie, a gospodarze musieli więcej się pomęczyć i tak to bywa.” – uważa.

Po sobotnim zwycięstwie zespół PSŻ-tu ma na swoim koncie aż 9 punktów, a taki dorobek oznacza, że niemalże są pewni utrzymania na poziomie Metalkas 2. Ekstraligi, czym udowodnili, że przedsezonowe opinie skazujące ich na spadek nie były trafione. – „Kiedy przeczytałem ocenę ekspertów na temat mojej drużyny, nie załamałem się nad tym, że tak nas oceniają, tylko cieszyłem się, bo każdy scharakteryzował, co nam brakuje i na tych rzeczach się koncertujemy, co fachowcy nam wytknęli i jak je poprawimy to nasze miejsce w tabeli, będzie takie, na ile je poprawimy.” – zakończył.

448176544 981077120689901 5252728693652343965 n 1
Fot. Sandra Rejzner
442409817 966211008843179 9064957485748913280 n
Fot. Sandra Rejzner

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *