Żużel - Best Speedway Tv

Adam Skórnicki: „Im bliżej fazy Play-off tym jesteśmy mocniejsi” | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Adam Skórnicki: „Im bliżej fazy Play-off tym jesteśmy mocniejsi”

Adam Skórnicki

Adam Skórnicki: „Im bliżej fazy Play-off tym jesteśmy mocniejsi”

W sobotnim spotkaniu 2 ligi żużlowej SpecHouse PSŻ Poznań dość nieoczekiwanie uległ u siebie w spotkaniu derbowym z zespołem Metalika Recycling Kolejarz Rawicz w rezultacie 53:37.

galeria 1 6

Po zwycięskim meczu Adam Skórnicki – menedżer Metalika Recycling Kolejarz Rawicz, zgodził się udzielić naszej redakcji krótkiego wywiadu.

Dawid Procajło (Best Speedway Tv): Panie Adamie, jaka była recepta na dzisiejszy sukces? Czy przyjeżdżając do Poznania, wierzyliście od początku meczu, że nie tylko zwyciężycie, ale również odrobicie straty poniesione w pierwszym meczu, sięgając także po punkt bonusowy?

Adam Skórnicki (menedżer Metalika Recycling Kolejarz Rawicz): Oczywiście, po to pracujemy od początku sezonu, im dalej w sezon tym musimy być mocniejszą drużyną.
Mieliśmy na początku rozgrywek trochę problemów z wykrystalizowaniem się liderów, ale powoli nabieramy rozpędu jak to, przystało na kolejarzy i im bliżej fazy Play Off tym jesteśmy mocniejsi.

Dawid Procajło: To już jest piąta wygrana z rzędu Niedźwiadków, podtrzymujecie tym samym dobrą passę. Jak dalekie są zamierzenia zespołu? Wciąż koncentracja na walce o Play-off i korzystne rozstawienie? Czy już powoli myślami szykujecie się do walki o coś więcej?

Adam Skórnicki: Dla Nas najważniejszy jest przede wszystkim awans do fazy Play-off i dobre miejsce po fazie zasadniczej by rozpocząć dobrze decydującą rundę, z dobrym akcentem więc trzeba niejako to miejsce sobie wybrać.

galeria 2 4

Dawid Procajło: Wspomniał Pan o niezbyt udanym początku rozgrywek, szczególnie zawodzili kreowani przed startem sezonu na liderów Australijczycy Sam Masters oraz Josh Pickering. Od kilku spotkań widać jednak u nich znaczący progres, gdzie tkwi klucz do poprawy ich formy w ostatnich spotkaniach?

Adam Skórnicki: Przede wszystkim systematyczność, obaj startują minimum raz lub dwa razy w Anglii, do tego dochodzi mecz w Polsce. Minimum trzy jazdy w tygodniu powodują, że są dobrze objeżdżeni i czują się pewnie, wiadomo, zdarzają się przegrane wyścigi, ale widać, że cieszą się swoją jazdą.

Dawid Procajło: Jakie drużyna ma plany na najbliższe dni? Czy są przewidziane jakieś jednostki treningowe?

Reklamy

Adam Skórnicki: Czekamy na komunikat z GKSŻ dotyczący miejsca rozgrywek DMPJ w środę i czwartek, tak więc planujemy trening we wtorek przed zawodami młodzieżowymi a zaraz po nich już tylko mecz ligowy w weekend.

Dawid Procajło: Jak się Pan czuje po sentymentalnym powrocie do Poznania z którym ma wiele pozytywnych sportowych wspomnień?

Adam Skórnicki: Dzisiaj oczywiście bardzo dobrze, wracałem jednak poprzednio do Poznania z Unią Leszno i nie było to dobre przyjęcie, bo wtedy drużyna wrocławska troszkę Nas „sprała”, ale dzisiaj na pewno mam o wiele lepszy nastrój niż wtedy.

Dawid Procajło: Dziękuję bardzo za rozmowę.

Adam Skórnicki: Dziękuję.

Foto: Sandra Rejzner


Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×