Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Drużynowe

50. jubileuszowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych w Rzeszowie (zapowiedź)

Mistrzostwa Polski Par Klubowych
fot. Jakub Malec

Autor: Przemysław Kosa Koszelnik

50. jubileuszowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych w Rzeszowie (zapowiedź)

Już dzisiaj o godzinie 16:30 w Rzeszowie odbędą się 50. jubileuszowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych na żużlu. W zawodach rangi mistrzowskiej organizowanych przez Polski Związek Motorowy i speedwayevents.pl wystartuje siedem drużyn. Na stadionie przy ulicy Hetmańskiej zobaczymy drużyny: Platinum Motor Lublin, ebut.pl Stal Gorzów, Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa, For Nature Solutions Apator Toruń, Fogo Unia Leszno, Cellfast Wilki Krosno oraz gospodarzy turnieju Texom Stal Rzeszów.

Zmarzlik zakończył dyskusje: Jak na zawodnika bez formy, było całkiem nieźle

W tym jakże zacnym gronie zabraknie Betard Sparty Wrocław oraz brązowych medalistów MPPK z poprzedniego sezonu ZOOleszcz GKM Grudziądz, a jest to pokłosiem nowej formuły i regulaminu mistrzostw. W zawodach wystąpią cztery najlepsze drużyny PGE Ekstraligi, mistrz e-Winner 1 Ligi, gospodarz oraz najwyżej sklasyfikowana drużyna poprzedniej edycji mistrzostw, która nie spełnia wyżej wymienionych wymogów. To miejsce przypadło drużynie Fogo Unii Leszno, która zdobyła tytuł wicemistrza kraju pokonując w biegu dodatkowym zeszłorocznych MMPK wspomniany GKM Grudziądz.

Jak wspominałem już, całkowicie zmieniła się formuła MPPK. Zrezygnowano z eliminacji, a uczestników wyłania końcowa kolejność poprzedzającego sezonu. Do jazdy dopuszczono również zawodników zagranicznych. Według nowych przepisów w turnieju mają wziąć udział zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie uzyskali najwyższe średnie biegowe co zobligowało kluby do wysłania najmocniejszych składów.

Ma to na celu przywrócenie prestiżu tej imprezie bo spora część klubów wysyłała na te zawody tzw. drugi garnitur lub juniorów. Teraz nie będzie o tym mowy, co więcej zawodnik, który przedłoży zwolnienie lekarskie nie będzie mógł pojechać zawodów aż przez 10 kolejnych dni po MPPK, a to z kolei wyklucza jego start w zawodach inauguracyjnych swojego klubu. Dlatego w Rzeszowie zobaczymy całą światową czołówkę żużlowców co daje gwarancję znakomitego ścigania. 

Składy drużyn:

Platinum Motor Lublin: Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera, Fredrik Lindgren

ebut.pl Stal Gorzów: Anders Thomsen, Szymon Woźniak, Oskar Fajfer

Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa: Leon Madsen, Kacper Woryna, Jakub Miśkowiak

For Nature Solutions Apator Toruń: Robert Lambert, Patryk Dudek, Paweł Przedpełski

Cellfast Wilki Krosno: Jason Doyle, Krzysztof Kasprzak, Mateusz Świdnicki

Fogo Unia Leszno: Janusz Kołodziej, Chris Holder, Grzegorz Zengota

Texom Stal Rzeszów: Peter Kildemand, Marcin Nowak, Rafał Karczmarz

fot. Jakub Malec

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *