Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

3. runda Tauron Speedway Euro Championship – zapowiedź

Speedway Euro Championship

Autor: Edyta Wojdeł

3. runda Tauron Speedway Euro Championship – zapowiedź

Już w tę sobotę 03.09 o godzinie 19:00 na łódzkiej Moto Arenie odbędzie się trzecia runda zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy na żużlu.

Od 2013 roku Speedway Euro Championship rozgrywane są w formule czterech turniejów finałowych, zamiast jak w wcześniejszych latach w jednodniowym finale. W zawodach udział biorą jedni z najlepszych żużlowców Starego Kontynentu. Oprócz tytułu, medali i nagród finansowych walczą oni również o jedno gwarantowane miejsce w cyklu Speedway Grand Prix w kolejnym roku.

W tym roku mamy już za sobą dwa z czterech półfinałów Speedway Euro Championship. Triumfatorami pierwszej rundy w Guestrow byli: Janusz Kołodziej, Patryk Dudek i Dan Bewley. W Rybniku podium należało w pierwszej kolejności do Leona Madsena. Janusz Kołodziej tym razem zajął drugie miejsce, a Patryk Dudek trzecie. Dzięki takim wynikom popularny Janek jest obecnie liderem klasyfikacji przejściowej. Natomiast Dudkowi brakuje do niego jedynie trzech punktów. Ubiegłoroczny zwycięzca cyklu, Mikkel Michelsen zajmuje w tej chwili trzecią lokatę w ogólnym zestawieniu.

Na zawody w Łodzi dziką kartę otrzymał reprezentant Włókniarza Częstochowa – Kacper Woryna. Pochodzący z Rybnika żużlowiec jest zdobywcą Srebrnego Kasku z 2015 roku, a w 2016 wystartował w jednej z rund cyklu Grand Prix. Obecnie 26-letni zawodnik zajmuje 32 pozycję w klasyfikacji PGE Ekstraligi, z średnią biegową równą – 1.593. Na swoim koncie odnotował 72 punkty w 59 startach tegorocznych ekstraligowych pojedynków. Występ w cyklu SEC będzie debiutem Kacpra w tego rodzaju zawodach.

Z kolei na liście rezerwowych znaleźli się zawodnik H. Skrzydlewska Orła Łódź, Marcin Nowak oraz junior Arged Malesy Ostrów, Jakub Krawczyk.

Walka o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy, to kolejny z cyklów zawodów żużlowych pozwalających fanom czarnego sportu na śledzenie zmagań na bardzo wysokim poziomie. Do triumfatorów cyklu SEC należą tacy znani żużlowcy jak: Martin Vaculik, Emil Sajfutdinow, Nicki Pedersen, Andzejs Lebedevs, Leon Madsen, Mikkel Michelsen czy Robert Lambert. W tegorocznych zawodach mamy okazję podziwiać aż trzech z nich – Andzejsa Lebedevsa, Leona Madsena oraz Mikkela Michelsena.

Z pośród tegorocznych uczestników największą praktykę na łódzkim owalu posiadają Rasmus Jensen, Andzejs Lebedevs, Dimitri Berge i Kai Huckenbeck, którzy w tym roku mieli okazję ścigać się na nim podczas zawodów ligowych. Andzejs Lebedevs w Łodzi występował tydzień temu podczas meczu półfinałowego fazy play off eWinner 1. Ligi. Czy okaże się to atutem łotewskiego żużlowca?

Patryk Dudek miał okazję występować na łódzkiej Moto Arenie w ubiegłym roku podczas charakterystycznej w tym mieście żużlowej imprezy jaką jest Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej. Czy doświadczenia z tamtego występu ułatwią mu przygotowanie się do trzeciej rundy Speedway Euro Championship? Czy zmotywowany Janusz Kołodziej po raz kolejny stanie na podium? A może po raz kolejny zaskoczy nas rewelacyjny ostatnimi czasy Dan Bewley? Odpowiedzi na te oraz inne pytania uzyskamy już w tę sobotę.

Wszystkich fanów czarnego sportu zapraszamy o godz. 19:00 na stadion przy ul. 6-go Sierpnia 71 oraz przed ekrany telewizorów na antenę TVP Sport, początek transmisji o godz. 18:45.

Lista startowa
1. Leon Madsen (Dania)
2. Piotr Pawlicki (Polska)
3. David Bellego (Francja)
4. Rasmus Jensen (Dania)
5. Mikkel Michelsen (Dania)
6. Adam Ellis (Wielka Brytania)
7. Oliver Berntzon (Szwecja)
8. Patryk Dudek (Polska)
9. Andzejs Lebedevs (Łotwa)
10. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
11. Vaclav Milik (Czechy)
12. Dimitri Berge (Francja)
13. Bartosz Smektała (Polska)
14. Dzika Karta
15. Kai Huckenbeck (Niemcy)
16. Janusz Kołodziej (Polska)

Dzika Karta
14. Kacper Woryna (Polska)

Zawodnicy Rezerwowi
17. Marcin Nowak (Polska)
18. Jaku Krawczyk (Polska)

fot. własna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *