Żużel - Best Speedway Tv

#1 Co nowego w regulaminie? Zwiększono limit lig krajowych | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Co nowego

#1 Co nowego w regulaminie? Zwiększono limit lig krajowych

#1 Co nowego w regulaminie? Zwiększono limit lig krajowych

Od przyszłego sezonu w regulaminie będziemy mieli około 10 zmian. Dzisiaj przedstawiamy pierwszą z nich.

W minionym sezonie 2022 obowiązywał limit lig krajowych. Zawodnik zakontraktowany w Polsce mógł pozwolić sobie tylko na jedną dodatkową ligę np. Szwedzką. Od przyszłego sezonu limit ten zwiększono do 3 lig krajowych i zawodnik będzie mógł startować dla 3 pracodawców np. Polska-Dania-Wielka Brytania. Poniżej przedstawiamy tekst z regulaminu na sezon 2023.

Piotr Pióro podpisał nowy kontrakt z Unią Tarnów

„Regulamin Przynależności Klubowej w Sporcie Żużlowym” – rozdział 4, art. 216, pkt. 4: z zastrzeżeniem postanowień ust.12, w przypadku zawodników DMP, DM I i II ligi – zobowiąże się̨ w kontrakcie do ograniczenia liczby startów w zawodach ligowych do trzech różnych lig krajowych (włączywszy w to ligę polską) – dotyczy lig wpisanych do Kalendarza Lig Międzynarodowych. Powyższe nie dotyczy zawodnika zgłoszonego wyłącznie do rozgrywek U24E, a następnie zgłoszonego do rozgrywek DMP w trakcie sezonu – w takim przypadku pierwszeństwo terminów mają rozgrywki zgodnie ze slotami lig międzynarodowych wynikających z wcześniej podpisanych przez zawodnika kontraktów w ligach zagranicznych.

Fot. Emilia Hamerska-Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

#1 Co nowego w regulaminie? Zwiększono limit lig krajowych

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×