Żużel. Zmiany na szczycie Polskiego Żużla: Szymański na nowym stanowisku, Igielski w nowej roli
Żużel. Zmiany na Szczycie Polskiego Żużla: Szymański na nowym stanowisku, Igielski w nowej roli
Ostatnio ogłoszono, że Piotr Szymański zakończy swoją rolę jako szef GKSŻ. Przenosi się teraz do nowego stanowiska jako dyrektor 1. Ligi Żużlowej. Jego obowiązki przejmie Ireneusz Igielski, który wcześniej działał w Unii Leszno.
Szymański był na stanowisku w GKSŻ od 2006 roku. Jego kadencja przypada na czas, gdy Speedway Ekstraliga stała się ligą zawodową, a także pozostałe dwie ligi przeszły na ścieżkę profesjonalizmu. Pod jego kierownictwem cykl SEC rozwinął swoje skrzydła, a także powstały drużynowe rozgrywki w różnych kategoriach wiekowych w Europie. Teraz czekają go nowe wyzwania jako dyrektor 1. Ligi, która będzie pod zarządem Ekstraligi Żużlowej.
Ireneusz Igielski, który przez 19 lat był dyrektorem zarządzającym w Unii Leszno oraz zasiadał w zarządzie klubu, zajmie miejsce Szymańskiego. Od dłuższego czasu jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego i wcześniej także był członkiem GKSŻ. W prowadzeniu polskiego żużla będzie mu pomagać Dariusz Cieślak oraz Leszek Demski, którzy pełnić będą rolę wiceprzewodniczących GKSŻ.
MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ
- Żużel. Ruszyła fala sparingów przed sezonem żużlowym. Kto sprawdzi się jako pierwszy?
- Żużel. Tai Woffinden wycofa się z Grand Prix? Odpowiedział bez owijania w bawełnę
- Żużel. Tom Brennan mówi wprost. Czy Polonia Bydgoszcz jest gotowa na Ekstraligę?
- Żużel. Marcel Kowolik trafi do Rybnika? Zabrał głos w sprawie wypożyczenia
- Żużel. Stal Gorzów wyprzedziła innych? To Memoriał Jancarza otworzy sezon