Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/Wywiady

Żużel. Wsparcie Sławomira Drabika pomoże Kowalskiemu na starcie seniorskiej kariery?

Żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Wsparcie Sławomira Drabika pomoże Kowalskiemu na starcie seniorskiej kariery?

Przed Bartłomiejem Kowalskim pierwszy sezon w roli seniora, brązowy medalista cyklu SGP2 w 2023 roku może liczyć na pomoc Sławomira Drabika w rozwoju swojej kariery. Czy ta współpraca okaże się kluczem do sukcesu dla 21-letniego zawodnika Betard Sparty Wrocław?

W 2023 roku Bartłomiej Kowalski w ostatnim sezonie młodzieżowca zdobył srebrny medal DMP oraz wywalczył brąz w mistrzostwach świata juniorów, ustępując tylko swoim rodakom Mateuszowi Cierniakowi, oraz Damianowi Ratajczakowi. Zbliżający się sezon to będzie debiutancki dla niego na pozycji seniora, w drużynie Betard Sparty Wrocław 21-latek wypełni przepis o zawodniku do lat 24. Prezenter klubu z Wrocławia Jacek Dreczka opowiedział w magazynie Best Speedway TV o wejściu w wiek seniora Kowalskiego oraz o jego relacjach z jednym z trenerów w zespole.

– Nie wiem, czy sobie poradzi, bo to wszystko zweryfikuje tor, ale nie myślałem, szczerze mówiąc i nawet nie za bardzo mi się chcę o tym zastanawiać, bo nie wiem jakie czynniki brać pod uwagę. Życzę Bartłomiejowi, bardzo dobrze myślę, że będzie miał wszystkie narzędzia do tego i taką przestrzeń stworzoną, by móc jeździć w komfortowych warunkach, mieć dobrą opiekę trenerską też. Oni się bardzo dobrze rozumieją ze Sławkiem Drabikiem, ja się przekonałem o tym, nagrywając podcasty, z resztą Sławek do niego jeździ na różne imprezy czy to podsumowujące sezon, czy tam raz jak Marcina Najmana wsadzili na motor, to prawie w płot wjechał, mówił o tym Sławek Drabik w podcaście – mówił prezenter.

– Świetnie się rozumieją i przez to opieka jest taka ojcowska, bo też Sławkowi brakuje takiego syna, z którym mógłby na żużlu popracować, wiadomo, że z Maksymem nie pracują razem i się nie kontaktują. Myślę, że Bartek jest trochę takim synem Sławka Drabika w tej chwili, bo mają kontakt właściwie codzienny. – opowiedział Jacek Dreczka.

Nie od dziś wiadomo, że sprzęt jest bardzo ważnym elementem w sporcie żużlowym, bez inwestycji w niego nie da się osiągnąć sukcesu. Nie tylko to jest ważne w tej całej układance, ale również m.in. sfera mentalna, o tych dwóch rzeczach mówi twórca podcastu „Mówi się Żużel” Jacek Dreczka w kontekście Bartłomieja Kowalskiego, wychowanka szkółki Janusza Kołodzieja, aktualnie reprezentującego barwy Betard Sparty Wrocław.

– Sprzętowo myślę, że Bartek rozumie doskonale, że musi zainwestować bardzo duże pieniądze, wie, jak się jeździ na wysokim poziomie, bo potrafi robić wynik i myślę, że odnajdzie się w tej drużynie. Jeśli to wszystko nie zadziała, to będzie mi przykro i nie będę wiedział dlaczego, jeszcze jest sfera mentalna, z tym Bartek ma problem i nawet o tym w podcaście rozmawialiśmy, że on tak jak mu pan Sławek Tronina powiedział, bawić się żużlem trzeba.

– Myślę, że on dojrzewa, dorasta, bo z Bartkiem jak się rozmawia, to sprawia wrażenie takiego nastolatka, ale jak gadaliśmy w podcaście, to zmieniłem o nim zdanie, bo naprawdę, mimo że miał kilka wpadek językowych, ale to się zdarza, widzę u niego jakiś pomysł na siebie i to jest budujące. Odpowiadając, na pytanie myślę, że będzie go stać na średnio pięć punktów w meczu. – twierdzi Jacek Dreczka.

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński
Młodzieżowiec Betard Sparty
Fot. Kazimierz Kożuch

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *