Przejdź do treści
Aktualności żużlowe | Best Speedway TV/Metalkas 2. Ekstraliga - Żużel

Żużel. Wielkie emocje w Metalkas 2. Ekstralidze! Wilki zmierzą się z Unią Leszno [AWIZOWANE SKŁADY]

Fot. Paweł Wilczyński
📅 17 kwietnia 2025    🕒 15:02    ⏱ 2 min czytania

Żużel. Wielkie emocje w Metalkas 2. Ekstralidze! Wilki zmierzą się z Unią Leszno [AWIZOWANE SKŁADY]

W Niedzielę Wielkanocną kibice sportu żużlowego nie będą mogli narzekać na nudę. Mecze rozgrywane będą już od godziny 13:00, co oznacza, iż nawet w święta pojawią się związane z żużlem emocje. Pierwszym spotkaniem tego dnia będzie starcie na Podkarpaciu. Tam Cellfast Wilki Krosno podejmą Fogo Unię Leszno. Znane są już zestawienia obu drużyn na niedzielne starcie.

Fogo Unia Leszno w pierwszej kolejce zainaugurowała sezon przed własną publicznością. Leszczynianie na stadionie im. Alfreda Smoczyka zmierzyli się z Autona Unią Tarnów. Goście nie sprawili im większego problemu, a samo spotkanie zakończyło się bardzo wysokim zwycięstwem miejscowych 63:26. Tym razem wyzwanie dla podopiecznych Rafała Okoniewskiego będzie większe, gdyż czeka ich wyjazd na trudny teren w Krośnie.

Żużel. GKM odpala z przytupem! Demolka w Częstochowie to dopiero początek? „Jesteśmy silną drużyną”

Lokalny bohater z dziką kartą na starcie Speedway Grand Prix

Cellfast Wilki Krosno mają za sobą bowiem bardzo udany pierwszy mecz w nowym sezonie. Krośnianie udali się wtedy do Wielkopolski, a ich rywalem była Moonfin Malesa Ostrów Wielkopolski. Tamto spotkanie przyniosło masę emocji, a ostatecznie po bardzo ciekawej rywalizacji wygrały Wilki. Tym razem zespół z Krosna czeka pierwszy domowym mecz. Starcie z Unią będzie dla nich sporym wyzwaniem, lecz z całą pewnością gospodarze zrobią wszystko, aby odnieść zwycięstwo.

W składzie gości zabraknie jednego z liderów. Ben Cook w poniedziałkowym spotkaniu ligi angielskiej złamał bowiem nadgarstek i nie będzie mógł wystąpić w najbliższych meczach. W jego miejsce sztab Byków zdecydował się na korzystanie z zastępstwa zawodnika. Na ogół skład przeszedł jedną zmianę mającą związek właśnie z „zz-tką”. Z kolei w zestawieniu Wilków pojawił się Arkadiusz Kordek. Można przypuszczać, że w jego miejsce pojawi się William Drejer lub Mathias Pollestad.

Awizowane składy

Cellfast Wilki Krosno
9. Kenneth Bjerre
10. Arkadiusz Kordek
11. Jakub Jamróg
12. Dimitri Berge
13. Tobiasz Musielak
14. Piotr Świercz
15. Szymon Bańdur
16.

Fogo Unia Leszno
1. Benjamin Cook
2. Janusz Kołodziej
3. Joshua Pickering
4. Nazar Parnitskyi
5. Grzegorz Zengota
6. Antoni Mencel
7. Kacper Mania
8.

Google News Best Speedway Tv
Obserwuj nas na Google News, codziennie najnowsze informacje. Bądź z Nami
Wilków Krosno
Fot. Dawid Pojnar
Unia Leszno
Fot. Czarny Productions
Avatar Krzysztof Choroszy

Autor tekstu:

Krzysztof Choroszy

Z żużlem związany od 6. roku życia. Prywatnie fan Arsenalu, F1 i dobrego jedzenia.

Zobacz wszystkie artykuły autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *