Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie. Unia i Falubaz przedstawiły awizowane składy

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Best Speedway Tv

Żużel. Ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie. Unia i Falubaz przedstawiły awizowane składy

Już jutro rozpocznie się trzecia kolejka zmagań w PGE Ekstralidze. W piątek kibice będą świadkami dwóch starć we Wrocławiu i w Lublinie. Kolejne dwa spotkania odbędą się klasycznie w niedzielę, która przyniesie ważne rozstrzygnięcia wśród zespołów walczących o utrzymanie. W pierwszym meczu tego dnia na stadionie im. Alfreda Smoczyka zmierzą się ze sobą bowiem Fogo Unia Leszno i NovyHotel Falubaz Zielona Góra. Dzisiaj trenerzy obu ekip zgłosili składy.

Fogo Unia Leszno do spotkania z bezpośrednim rywalem w walce o pozostanie w elicie przystępuje z wygraną i przegraną na swoim koncie. Na pewno leszczynianie mogą pochwalić się tym, że są mocni na swoim domowym owalu, co potwierdzili na inaugurację, pokonując Tauron Włókniarz Częstochowa. W drugiej kolejce ulegli oni jednak zdecydowanie w Toruniu. Warto jednak przypomnieć, że na Motoarenie jechali bez Janusza Kołodzieja. Goście z Zielonej Góry podobnie do zespołu Unii Leszno mają po jednym zwycięstwie i porażce na swoim koncie w tegorocznej PGE Ekstralidze. NovyHotel Falubaz Zielona Góra na inaugurację postawił się Betard Sparcie Wrocław, minimalnie przegrywając we Wrocławiu. Później jednak pokonał u siebie ZOOleszcz GKM Grudziądz.

Dla kibiców leszczyńskiej Unii znakomitą wiadomością jest to, że na bardzo ważne spotkanie z Falubazem wraca lider ich ulubionej drużyny, Janusz Kołodziej. Rafał Okoniewski w składzie zdecydował się na powrót do ustawienia z pierwszego meczu z Tauron Włókniarzem Częstochowa. Prócz tego szansę występu otrzymuje Hubert Jabłoński, który zastąpi Antoniego Mencela. W zespole z Zielonej Góry natomiast również zdecydowano się na powrót do zestawienia, w jakim widzieliśmy ich podczas inauguracji sezonu we Wrocławiu.

Spotkanie pomiędzy Fogo Unią Leszno a NovyHotel Falubazem Zielona Góra rozpocznie się o godzinie 16:30. Transmisję kibice obejrzą na antenie Canal+ Sport.

FOGO Unia Leszno

9. Bartosz Smektała
10. Janusz Kołodziej
11. Andrzej Lebiediew
12. Keynan Rew
13. Grzegorz Zengota
14. Hubert Jabłoński
15. Damian Ratajczak
16.

NOVYHOTEL Falubaz Zielona Góra

1. Jarosław Hampel
2. Jan Kvech
3. Rasmus Jensen
4. Przemysław Pawlicki
5. Piotr Pawlicki
6. Krzysztof Sadurski
7. Oskar Hurysz
8.
MAAS 210424 62
Fot. Marta Astachow
438079137 829687345864435 100722219792639568 n
Fot. Czarny Productions

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *