Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Żużel. Władze zawiesiły zawodnika. Nie pojechał w spotkaniu przez spóźnienie na samolot

Żużel
Fot. Krzysiek Szrama

Autor: Krzysztof Choroszy

Best Speedway Tv

Żużel. Władze zawiesiły zawodnika. Nie pojechał w spotkaniu przez spóźnienie na samolot

Rohan Tungate w tym sezonie na polskich torach reprezentuje barwy Innpro ROW-u Rybnik. Australijczyk przeszedł do „Rekinów” z NovyHotel Falubazu Zielona Góra, a w swojej tegorocznej drużynie ma być jednym z liderów. Prócz jazdy w Polsce Tungate startuje również w Wielkiej Brytanii, reprezentując barwy Oxford Spires. Przed kilkoma dniami niespodziewanie opuścił on mecz swojej ekipy, co spotkało się z konsekwencjami ze strony brytyjskich władz żużla.

W miniony czwartek drużyna z Oksfordu jechała spotkanie w ramach rozgrywek Premiership, mierząc się z Ipswich Witches. Pierwotnie w składzie Spires miał znajdować się Tungate, który przed meczem został niespodziewanie zastąpiony przez Jacoba Cloutinga. Jak się okazało, absencja Australijczyka spowodowana była spóźnieniem na samolot. Jego nieobecność była jednak niezgodna z regulaminem, co nie umknęło uwadze zarządzających. W poniedziałek brytyjskie władze speedway’a zdecydowały się na ukaranie zawodnika.

Speedway Control Bureau zdecydowała się na nałożenie na 34-latka siedmiodniowego zawieszenia, a także kary finansowej, której wysokość nie została jednak upubliczniona. Termin zawieszenia liczy się od zeszłego czwartku, kiedy to odbyło się spotkanie Oxford Spires z Ipswich Witches. To oznacza, że Tungate będzie mógł pomóc swojej drużynie w najbliższym meczu Premiership. Wtedy Spires podejmą u siebie Kings Lynn Stars.

W Polsce Rohan Tungate razem z ROW-em Rybnik odjechali tylko jedno spotkanie, gdyż mecz z Texom Stalą Rzeszów zaplanowany na sobotę, został odwołany ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. W pierwszym meczu z #Orzechowa Osada PSŻ-em Poznań Australijczyk pojechał bardzo dobrze, będąc obok Bradyego Kurtza kluczowym żużlowcem swojego zespołu.

438773478 402594699200413 898501918077952881 n
Fot. Krzysiek Szrama
438734181 402594625867087 38098388983850643 n 1
Fot. Krzysiek Szrama

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *