Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Na Golęcinie pojedynek Skorpionów z Gryfami. Gospodarze z szansą na pierwsze domowe zwycięstwo [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Na Golęcinie pojedynek Skorpionów z Gryfami. Gospodarze z szansą na pierwsze domowe zwycięstwo [ZAPOWIEDŹ]

W jednym z dwóch niedzielnych spotkań piątej rundy Metalkas 2. Ekstraligi #OrzechowaOsada PSŻ Poznań podejmie na swoim torze Abramczyk Polonię Bydgoszcz. Dla gospodarzy to będzie kolejna szansa na pierwsze domowe zwycięstwo i przybliżenie się do celu, jakim jest utrzymanie.

Gospodarze tego spotkania przystąpią do meczu z Abramczyk Polonią Bydgoszcz po wysokiej porażce w Krośnie. Wcześniej zdobyli na swoje konto trzy punkty. Dwa zostały zapisane dzięki wygranej w zaległym meczu w Łodzi z H. Skrzydlewska Orłem, a punkt dzięki remisowi na swoim torze w trzeciej rundzie Metalkas 2. Ekstraligi z Energa Wybrzeżem Gdańsk.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz ma w swoim dorobku sześć punktów. Trzy zwycięstwa: domowe z Ostrowem oraz Łodzią, a także wyjazdowe w zaliczonym po ośmiu wyścigach pojedynku w Gdańsku. Jedna porażka w czterech spotkaniach zanotowana została w Krośnie przeciwko drużynie, która przed tą rundą na zapleczu PGE Ekstraligi nadal nie doznała goryczy porażki.

W zestawieniu gospodarzy na to spotkanie doszło do ważnej zmiany numerów. Pod trzynastkę powędrował lider w tym sezonie PSŻ-u Ryan Douglas, a z dwunastką na plecach pojedzie Aleksandr Łoktajew. Dyspozycja ukraińskiego żużlowca nie jest najlepsza w tegorocznych rozgrywkach. Nie imponuje tak jak przed rokiem i dotychczas zdobywa tylko 8,5 punktów na spotkanie.

Kluczowa będzie dyspozycja krajowych zawodników. Senior Szymon Szlauderbach, zawodnik U24 Mateusz Dul oraz juniorzy Kacper Teska i Kacper Grzelak zdobywają średnio na mecz 15 punktów. Znaczną część oczek w dorobku PSŻ Poznań jest autorstwa zawodników zagranicznych. Na uznanie zasługuje forma jednego z nich, czyli objawienia początku sezonu Metalkas 2. Ekstraligi Ryana Douglasa.

Gryfy przeciwko Skorpionom na pewno będą chcieli powtórzyć wynik sprzed roku. Wtedy zapewnili sobie zwycięstwo jeszcze przed ostatnim wyścigiem, ale z tamtego składu pozostał tylko młodzieżowiec Olivier Buszkiewicz, a wtedy jeszcze jeden z zawodników Polonii Bydgoszcz Szymon Szlauderbach jeździ teraz dla rywali, czyli #OrzechowaOsada PSŻ Poznań.

W tegorocznym składzie Abramczyk Polonii Bydgoszcz z reguły nikt nie zawodzi i każdy spełnia swoje zadania. Na uwagę szczególnie zasługuje dyspozycja młodzieżowców po odejściu Wiktora Przyjemskiego. W każdym spotkaniu Metalkas 2. Ekstraligi odjechanym do tej pory przez Gryfy zdołali oni przynajmniej raz pokonać zawodnika z pozycji seniorskich przeciwnika.

Spotkanie w ramach piątej rundy Metalkas 2. Ekstraligi #OrzechowaOsada PSŻ Poznań – Abramczyk Polonia Bydgoszcz sędziować będzie Bartosz Ignaszewski. Mecz pomiędzy obiema drużynami odbędzie się w niedzielę 19 maja, start zaplanowany jest na godzinę 14:00. Relacja z zawodów odbędzie się na naszym portalu – TUTAJ

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań

9. Szymon Szlauderbach
10. Matias Nielsen
11. Mateusz Dul
12. Aleksandr Łoktajew
13. Ryan Douglas
14. Kacper Teska
15. Kacper Grzelak

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

1. Kai Huckenbeck
2. Tim Sorensen
3. Mateusz Szczepaniak
4. Andreas Lyager
5. Krzysztof Buczkowski
6. Franciszek Karczewski
7. Olivier Buszkiewicz

353603385 734753038655645 170683596112425306 n
Fot. Sandra Rejzner
353019992 734752578655691 7897046512356486161 n
Fot. Sandra Rejzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×